AktualnościPodkarpaciePolitykaRzeszów

PO: Prezydentura Andrzeja Dudy to niespełnione obietnice

Dzisiejszego dnia po południu odbyła się konferencja prasowa z udziałem polityków PO z Podkarpacia. Równo z wybiciem godz. 14 działacze tej partii zaczęli wyliczanie serii błędów i niespełnionych obietnic Prezydenta Andrzeja Dudy. 

We wspólnej konferencji prasowej wzięli udział Krystyna Skowrońska, Joanna Frydrych, Marek Rząsa oraz Zdzisław Gawlik. Przez większa część konferencji prasowej działacze PO zajmowali się wymienianiem niespełnionych obietnic Prezydenta Dudy. Punktowali min. nie obniżenie Vat-u czy brak podwyższonej kwoty wolnej od podatku. Krytykowali także brak działań w sprawie pomocy frankowiczom.

– Mówimy o tym wszystkim co nie zostało spełnione przez całe pięć lat. Nie zrealizowano także pomocy dla 700 tys. osób.  Pamiętamy także brak kupna samolotów i helikopterów z Mielca przez Prezydenta Dudę i Ministra Macierewicza – tak mówili na konferencji posłowie Gawlik oraz Leszczyna.

Powszechnie także wiadomo, że działacze szeroko pojętej opozycji uważają obecnego Prezydenta za wysoce niesamodzielnego. Ich zdaniem zachowuje się jak notariusz Nowogrodzkiej.

– Prezydent Duda w pierwszej kolejności podpisywał ustawy leżące w interesie Jarosława Kaczyńskiego i jego partyjnych kolegów. Natomiast o innych ustawach już zapominał. Przytoczę tutaj np. ustawę o przemocy w rodzinie. Jego jedynymi poważnymi słowami są te, że nigdy nie będę prezydentem wszystkich Polaków – tak z kolei mówili posłowie Frydrych i Rząsa.

Każdy chyba widzi także, że obecnie toczy się kampania wyborcza, nawet wbrew obowiązującemu prawu. Działacze PO nie potrafili natomiast powiedzieć kiedy Rafał Trzaskowski zawita do Rzeszowa i na Podkarpacie. Nie potrafili także określić ile osób i kto będzie się składał na komitet poparcia dla nowego kandydata w naszym regionie.

– Jeżeli będzie kalendarz wyborczy to będziemy również mówić o datach pobytów Pana Trzaskowskiego na Podkarpaciu. Nie potrafimy także powiedzieć kto będzie wchodził w skład honorowego komitetu poparcia. Nie potrafimy także powiedzieć ile to będzie osób – tak w dalszej części mówił Pan Gawlik.

Całość materiału z konferencji można oglądnąć w filmie poniżej.

 

Polub i udostępnij