AktualnościPodkarpacie

PO: Rafał Trzaskowski nie będzie dzielił Polaków

W ramach akcji zbierania podpisów na Podkarpaciu zebrano ich ponad 46 tys. Dziękujemy wszystkim za zebrane głosy poparcia. Rafał Trzaskowski na pewno nie będzie dzielił Polaków.

W całym kraju, także na Podkarpaciu, zakończyła się akcja zbiórki podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego. W województwie Podkarpackim zebrano ich ponad 46 tys. To jest znacznie więcej jak pod kandydaturą Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

– Podpis naszych wyborców jest wyrazem opowiedzenia się za Polską demokratyczną i solidarną. Jest także wyrazem sprzeciwu, który daleko przerósł takich ludzi jak Maciej Szczepański czy Władysław Gomułki – tak mówił na konferencji prasowej Zdzisław Gawlik.

Drugi etap to będzie już czysta kampania wyborcza. Będzie się ona przejawiała w akcji banerowej, bilbordowej czy akcją rozwieszania plakatów. Zakończy się on w dniu 28 czerwca.

– Mieliśmy 18-latków, ale także ludzi z 1932 roku. Dawno czegoś takiego nie widzieliśmy na Podkarpaciu. Zdarzali się także wyborcy PiS-u, bo widzą co robi ta partia w całej Polsce – tak dodawała europosłanka Elżbieta Łukacijewska.

Politycy zapewniali także, że Rafał Trzaskowski na pewno nie będzie dzielił w żaden sposób społeczeństwa. Będzie on po partnersku traktował samorządy oraz przestrzegał konstytucji. Jednak w żaden sposób nie potrafili powiedzieć kiedy kandydat na Prezydenta pojawi się na Podkarpaciu.

Całą konferencję zobacz w poniższym filmie:

Polub i udostępnij