AktualnościPodkarpacie

Policjanci jadąc na interwencję pomogli ugasić pożar domu

Strzyżowscy policjanci, jadąc do znalezionego w lesie niewybuchu, podjęli inną interwencję. Okazało się, że pożar, który zauważyli po drodze, wymagał podjęcia natychmiastowych działań. Wiedzieli, że w tym przypadku, liczy się każda minuta.

Wczoraj, około południa, dyżurny strzyżowskiej policji otrzymał zgłoszenie o znalezieniu granatu moździerzowego, w lesie w Bonarówce. Na miejsce skierowano patrol, aby zabezpieczył niebezpieczne znalezisko.

Dojeżdżając na miejsce, na terenie sąsiedniej miejscowości – Brzeżanki, w okolicy budynków mieszkalnych, policjanci zauważyli gęsty dym. Traf chciał, że jednym z funkcjonariuszy, był strażak ochotnik. Intuicja go nie zawiodła i kiedy podjechali bliżej miejsca, skąd wydobywał się dym, zobaczył, że płonie garaż. Na miejscu była właścicielka posesji, którą ewakuowano z zagrożonego obszaru.

Policjanci poinformowali dyżurnego o zaistniałym zdarzeniu, a ten zawiadomił straż pożarną. Spaleniu uległo wnętrze garażu oraz fragment przylegającego do niego domu.

Strażacy rozpoczęli akcję gaśniczą, a kiedy drugi patrol dojechał na miejsce, funkcjonariusze pojechali do lasu w Bonarówce, gdzie znaleziono niewybuch. Okazało się, że jest to granat moździerzowy produkcji radzieckiej O-822, pochodzący z czasów II Wojny Światowej.

Więcej: https://www.rzeszow112.pl/wiadomosci/3274-policjanci-jadac-na-interwencje-zauwazyli-pozar

Polub i udostępnij