AktualnościPodkarpaciePolskaZdrowie

Powrót do szkół w przyłbicach

Niedawno Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiedziało, że od września, powrót uczniów do szkół bez żadnych obostrzeń jest możliwy. Teraz natomiast, sanepid wydał rozporządzenie dotyczące powrotu w określonym reżimie sanitarnym. Jak będzie wyglądało to na Podkarpaciu? 

Wytyczne podkarpackiego Sanepidu- powrót do szkół od września

Wytyczne MEN
Wytyczne MEN

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie wydała informacje dotyczące powrotu do szkół dzieci w regionie. W rozmowie z dyrektorami szkół podkarpacki Sanepid zalecił, by dzieci podczas zajęć szkolnych posiadały przyłbice. Co więcej nakrycia twarzy mają zapewnić uczniom dyrektorzy szkół. Jeżeli nie będą mieć na to środków, to mają zwrócić się o pomoc do lokalnego samorządu. Dodatkowo kolejna rekomendacja Sanpeidu dotyczy zajęć wychowania fizycznego w szkołach. Zajęcia sportowe mają odbywać się tylko na świeżym powietrzu i to bez względu na warunki pogodowe. Dzieci po przyjściu do szkoły będą musiały dezynfekować ręce. W razie podejrzenia koronawirusa u uczniów/pracowników i pozytywnego wyniku testu, dyrektorzy będą mieli możliwość zamknięcia placówki i prowadzenia zajęć zdalnie. Rekomendacja ta została wydana dlatego, że ostatnimi czasy liczba zakażeń pozostaje na bardzo wysokim poziomie i nie maleje. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że w szkołach na bardzo małej przestrzeni kontakt ze sobą kilkaset osób.

Darmowe szkolenia dla nauczycieli dot. pracy online

Resort edukacji zachęca nauczycieli do udziału w darmowych szkoleniach online ze zdalnego nauczania i wykorzystywania nowych technologii w edukacji. Szkolenia w formie otwartych webinariów rozpoczynają się 25 sierpnia. Przygotowała je Fundacja PGNiG.
Szkolenia będą się odbywać od 25 sierpnia do 3 września. Szczegóły można znaleźć na stronie: https://www.facebook.com/events/1574584766055908

Aktualna sytuacja epidemiologiczna

Diagnostyka
Diagnostyka

Dodatkowo przedstawiamy sytuację epidemiologiczną w naszym kraju.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 30 osób, 3846 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 627 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 117 osób.

Dodatkowo nowe potwierdzone przypadki to: 1 osoba powiat brzozowski (mężczyzna), 8 osób powiat jarosławski (cztery kobiety i czterech mężczyzn),  1 osoba powiat jasielski (kobieta), 1 osoba powiat krośnieński (mężczyzna), 5 osób miasto Przemyśl (dwie kobiety i trzech mężczyzn), 6 osób powiat przemyski (pięć kobiet i mężczyzna), 1 osoba powiat przeworski (mężczyzna), 1 osoba miasto Rzeszów (kobieta), 2 osoby powiat rzeszowski (kobieta i mężczyzna).

Rzeszowski Sanepid: https://wsse.rzeszow.pl/aktualnosci/sytuacja-epidemiologiczna-sars-cov-2-na-terenie-wojewodztwa-podkarpackiego

 

Autor: Krauz Sebastian

 

Polub i udostępnij