AktualnościPodkarpacieRzeszówSport

Resovia w I Lidze

78 derby Rzeszowa na 0:0. Ale to Resovia, po konkursie 11 ląduje w I Lidze i od nowego sezonu, będzie nas reprezentować na zapleczu Ekstraklasy. 

Składy drużyn

Resovia:

Skład wyjściowy: Kubowicz, Swiderski, Płatek, Domoń, Radujl, Geniec, Hebel, Zapyowski, Adamski, Krykun, Zalepa

Ławka: Dziubiński, Wasiluk, Antkowiak, Persak, Twardowski, Kantor, Feret, Hajduk, Daniel

Stal Rzeszów:

Skład wyjściowy: Pląskowski, Kostkowski, Michalik, Goncerz, Kotwica, Głowacki, Plewka, Sylwestrzak, Szeliga, Kaczorowski, Reiman

Ławka: Szczepanek, Collard, Jarecki, Sierant, Bieszczad, Pieczara, Mozler, Trznadel, Kłos

Składy oraz przebieg meczu: https://www.meczyki.pl/wyniki-na-zywo/sklady-meczowe/resovia-rzeszow-stal-rzeszow/3317571

Co możemy powiedzieć o meczu?

Sam mecz, co by nie mówić, był dość spokojny i żadna z drużyn, nie rzuciła się przeciwnikowi do gardła. Ale to zrozumiałe. Był to bowiem najważniejszy mecz sezonu. O awans. Obie drużyny chciały wygrać ten mecz. Cokolwiek, zaczęło się dziać dopiero końcem II połowy. Wtedy bowiem zaatakowała Stal Rzeszów. W szczególności Wiktor Kłos, który przeprowadził kilka efektownych rajdów prawą stroną. Można powiedzieć że żadna z drużyn nie uzyskała znacznej przewagi. Jeśli już mamy wskazywać, która z drużyn miała więcej z gry, mały plusik możemy postawić przy Resovii. Po zakończeniu podstawowego czasu gry, na tablicy widniał wynik 0:0, co oznaczało, że czeka nas dogrywka. Był to 21 remis w historii spotkań. 34 zwycięstwa zaliczyła Resovia a 32 Stal. W czasie doliczonym, można było zauważyć, że obie drużyny nastawiały się na rzuty karne. I finalnie, tak się stało.

Rzuty karne

To były drugie rzuty karne na przestrzeni kilku dni dla gospodarzy. Mecz półfinałowy bowiem (z Bytovią), również został rozstrzygnięty poprzez konkurs jedenastek. Nie może dziwić więc, że lekkim faworytem była Resovia. Swoje karne u gospodarzy wykorzystali: Kubowicz,  Geniec, Krykun, Dziubiński, Radulj, Twardowski, Płatek. Natomiast u gości: Kotwica, Reiman, Sylwestrzak, Głowacki, Pieczara, Kostkowski. Swojego karnego nie wykorzystał natomiast, wprowadzony w 62 min., kłos. Do niecodziennej sytuacji doszło do karnym wykonywanym przez Pieczarę. Młody Zapytowski obronił bowiem jego karnego, ale sędzia zarządził powtórkę, bowiem bramkarz wyszedł przed bramkę, co jest niezgodne z przepisami gry. Według nich bowiem, bramkarz nie może oderwać obu nóg od linii bramkowej. Pieczara w powtórce nie pomylił się, ale to i tak nic nie zmieniło.

Transmisja z 78 Derbów Rzeszowskich.

Resovia i Stal, co dalej

Obie drużyny z Rzeszowa, zakończyły już swój sezon. Ale co dalej? Resovia od przyszłego sezonu będzie reprezentować  nasze województwo na zapleczu Ekstraklasy, gdzie zastąpi PGE FKS Stal Mielec. Dzięki temu, będziemy mieli ekipę zarówno na pierwszym, drugim oraz trzecim stopniu rozgrywkowym. Resovia która w rundzie wiosennej prezentowała się nieźle (chociaż gorzej niż w rundzie jesiennej), musi rozpoczynać budowę składu na nowy sezon, który startuje w tym roku rekordowo szybko. Ale co ze Stalą? Beniaminek wchodząc do II Ligi zapowiadał, że chce wywalczyć kolejny awans w przeciągu dwóch lat. W tym roku co prawda się nie udało, ale rzeszowianie będą jednym z głównych kandydatów do awansu w nadchodzącym sezonie 2020/21.

Co ze stadionem?

Na koniec trzeba jeszcze zaznaczyć jedna ważną sprawę. Mianowicie. Resovia co prawda wywalczyła awans do I Ligi. ALE. Stadion przy ul. Wyspiańskiego nie spełnia wymogów nałożonych przez PZPN. Co to oznacza w praktyce? Rzeszowianie swoje mecze będą musieli rozgrywać na innym obiekcie. Mianowicie na stadionie Stali Stalowa Wola. Przynajmniej takie są na ten moment plany. CWKS zaś będzie musiał przeprowadzić remont stadionu. Wiele wskazuje na to że obiekt ten przejdzie generalny remont. Powstać ma tam Centrum Lekkoatletyki. Ale to jest temat na osobny artykuł.

Autor: Krauz Sebastian

 

Polub i udostępnij