AktualnościKulturaPodkarpacieRzeszów

Rusza nabór do Zespołu Pieśni i Tańca Karpaty

Zespół Pieśni i Tańca Karpaty działający w Rzeszowskim Domu Kultury prowadzi nabór do grupy tanecznej oraz kapeli. Członkostwo w zespole to gwarancja mile spędzonego czasu i rozwoju talentów artystycznych, jak również szansa na zwiedzenie malowniczych zakątków Polski, Europy i świata. Do Karpat dołączyć mogą osoby powyżej 16 roku życia, a zapisy przyjmowane są podczas odbywających się zajęć otwartych.

Zespół Pieśni i Tańca Karpaty powstał w 2000 roku przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, natomiast od 2012 roku pracuje pod egidą Rzeszowskiego Domu Kultury. W zespole zrzeszeni są młodzi ludzie, entuzjaści folkloru, głównie studenci i absolwenci wyższych uczelni, ale także młodzież szkół średnich. Karpaty należą do międzynarodowej organizacji CIOFF, skupiającej zespoły ludowe z całego świata.

Znani i lubiani

Zespół Karpaty dał kilkaset koncertów w takich państwach, jak Belgia, Bułgaria, Chiny, Cypr, Czechy, Grecja, Niemcy, Słowacja, Turcja i Włochy, gdzie zawsze był ciepło i serdecznie odbierany przez widzów. Zdobył także wiele nagród i wyróżnień w kraju i za granicą. Najważniejsze miejsce w programie grupy zajmują pieśni i tańce z regionu podkarpackiego. Kierownikiem zespołu jest Anna Wawrzynowska, a jego członkowie rozwijają swoje pasje w trzech sekcjach: tanecznej, wokalnej
i muzycznej.

Jak się zapisać?

Do Zespołu Pieśni i Tańca Karpaty zapisać mogą się osoby, które ukończyły 16 rok życia. Nabór do grupy tanecznej oraz kapeli prowadzony jest podczas zajęć otwartych. Próby taneczne odbywają się w poniedziałki w godzinach 19:00-21:00 w Rzeszowskim Domu Kultury filia Staromieście przy ul. Staromiejskiej 43a, jak również w środy w godzinach 19:00-21:00 w Rzeszowskim Domu Kultury filia Przybyszówka przy ul. Dębickiej 170, gdzie w godzinach 18:00-20:00 odbywają się także próby kapeli. Mailowy kontakt w sprawie zapisów możliwy na adres: zpit_karpaty@interia.pl.

 

Źródło: https://www.rzeszow112.pl/wiadomosci/4685-rusza-nabor-do-zespolu-piesni-i-tanca-karpaty

Polub i udostępnij