AktualnościPodkarpaciePolitykaZdrowie

Rząd uruchamia dwa nowe programy. Chodzi o szczepienia

Szef KPRM poinformował o uruchomieniu dwóch nowych programów zachęcających do szczepień.

– Pierwszy program to „Rosnąca odporność”. Jest to program dla samorządów. Otóż proszę państwa trzy gminy w każdym powiecie ziemskim, które odnotują najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia otrzymają odpowiednio 1 mln złotych za pierwsze miejsce, pół miliona za drugie i 250 tys. złotych za trzecie miejsce – powiedział Dworczyk.

Natomiast drugi program dotyczyć będzie powstania objazdowych punktów szczepień.


– W oparciu o urzędy wojewódzkie zostaną uruchomione takie mobilne punkty, które będą jeździły po tych gminach, gdzie jest najmniej osób zaszczepionych, gdzie mieszkańcom być może najtrudniej było dotrzeć do punktów szczepień – powiedział szef KPRM.

– W porozumieniu oczywiście z samorządami takie punkty zostaną uruchomione. Będzie tam ryczałt finansowy dla takiego mobilnego punktu organizującego szczepienia i wysoka stawka za codziennie wykonywane szczepienia – powiedział Dworczyk.

Poinformował, że zgodnie z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego podejmowane zostaną kolejne działania, które mają poprawić sytuację związaną ze szczepieniami przeciw COVID-19.

– Ruszamy od września z dużą kampanią edukacyjną w szkołach. Będzie o tym ministerstwo edukacji narodowej szczegółowo informowało – powiedział.

Jak mówił, nie chodzi tylko o lekcje, na których będzie przekazywana rzetelna informacja, ale chodzi też o webinaria dla rodziców, dla osób dorosłych, „gdzie właśnie tej rzetelnej informacji będzie można się spodziewać”.

– Przestańmy prowadzić kampanię fake newsów, kampanię agresji taką, jak w Grodzisku Mazowieckim. To są zachowania absolutnie niedopuszczalne. Będziemy przeciwdziałać akcji dezinformacji. Mamy dowód w naszym ręku – program szczepień działa – mówił natomiast premier Mateusz Morawiecki. Zwrócił się też z apelem do antyszczepionkowców. – Obyście nie musieli przekonywać się, jakie ryzyko niesie za sobą COVID-19.

 

 

Źródło: https://www.rzeszow112.pl/wiadomosci/4039-rzad-uruchamia-dwa-nowe-programy-chodzi-o-szczepienia

Polub i udostępnij