AktualnościPodkarpacie

Rzeszów dołącza do akcji Godzina dla Ziemi

Po raz czternasty Rzeszów włącza się w akcję Godzina dla Ziemi WWF. Tym razem w Polsce światła zgasną dla Bałtyku, gdyż akcja odbywa się pod hasłem „Ocalmy Bałtyk, nim zatęsknimy”.

W sobotę 27 marca o 20.30 na godzinę wyłączone zostanie światło w ratuszu a także zgaśnie iluminacja zewnętrzna budynku ratusza. Wyłączone zostanie także oświetlenie płyty Rynku. Światła nie będą się świecić także winnych budynkach Urzędu Miasta: w trzech kamienicach w Rynku, w budynku przy ul. Okrzei 1, ul. Kopernika 15, Joselewicza 4 a także przy Placu Ofiar Getta 7.

Na apel miasta o przyłączenie się do akcji odpowiedziało także wiele firm, które w tym czasie wyłączą swoje reklamy świetlne, oświetlenie wewnątrz obiektów, albo oświetlenie parkingów. Galeria Millenium Hall na przykład wyłączy wszystkie reklamy na fasadach budynku oraz oświetlenie wewnątrz galerii. Świetlne logotypy zgasną też na przykład w hipermarkecie Leclerc. A centrum handlowe Plaza wyłączy między innymi klimatyzację i światła w zewnętrznych witrynach sklepowych. Z koleiSpółka Sanofi–Aventiszadeklarowała, że w czasie akcji wyłączy urządzenia produkcyjne. Swojego budynku i parkingu nie będzie oświetlała w tym czasie także spółka Asseco.

To oczywiście tylko wybrane przykłady, bo lista uczestników akcji, którzy odpowiedzieli na zaproszenie Urzędu Miastajest znacznie większa, bierze w niej udział kilkanaście firm:
– Centrum Handlowe E. Leclerc,
– Hipermarket Bi 1 w Rzeszowie,
– MAKRO Cash and Carry Polska S.A.
– MZBM Sp. z o.o.
– Media Markt Rzeszów,
– Sanofi – Aventis Sp. z o.o.,
– ICN Polfa Rzeszów S.A.,
– Centrum Handlowe Plaza Rzeszów,
– Centrum Kulturalno – Handlowe Millenium Hall,
– Spółdzielnia Mieszkaniowa Projektant,
– Administracja Osiedla Kmity,
– Asseco Poland S.A.
– Galeria Nowy Świat
– Nestle Polska S.A. Oddział w Rzeszowie

Źródło: https://www.rzeszow112.pl/wiadomosci/2569-rzeszow-dolacza-do-akcji-godzina-dla-ziemi

Polub i udostępnij