Rzeszów

Rzeszów. Rewitalizacja podwórek Osiedla Andersa – zaproszenie na konsultacje społeczne

Rzeszów. Już w najbliższą niedzielę – 7 czerwca, w godzinach 11.00 – 15.00, w okolicy Spiechowicza 9-13 –  odbędą się konsultacje społeczne w sprawie rewitalizacji podwórek Osiedla Andersa. Spotkanie organizują Społeczni Strażnicy Drzew, którzy wczoraj na rzeszowskim Rynku przedstawili happening pt. „Duchy drzew”. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

W niedzielę chcemy spotkać się z mieszkańcami os. Andersa, aby informować ich o planach tzw. rewitalizacji podwórek – mówi Irena Paterek, która w zeszłym roku była inicjatorką uratowania przed wycinką tzw. dębu Fredry. Około 300-letnie drzewo miało iść pod topór z powodu planowanej przebudowy ul. Fredry. Pomnik przyrody uniknął wycinki dzięki protestom i petycji podpisanej przez ponad 1 000 mieszkańców Rzeszowa.

Na spotkaniu konsultacyjnym mają być obecni radni miejscy oraz przedstawiciele rady osiedla. Przedstawione mają być założenia urbanistyczne oraz ostateczny zakres wycinki drzew w ramach projektu Urzędu Miasta Rzeszowa, który dotyczy rewitalizacji 47 rzeszowskich podwórek.

Celem konsultacji jest zorganizowanie społecznych grup przedstawicielskich, które będą nadzorować wykonanie poszczególnych zadań inwestycyjnych.

Polub i udostępnij