AktualnościGospodarka

Rzeszowski Dronehub z dofinansowaniem z NCBR

Konsorcjum, na czele którego stoi firma Dronehub – europejski lider rozwiązań typu drone-in-a-box – uzyskało dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) na kwotę 6,9 mln zł. Dzięki grantowi powstanie innowacyjne rozwiązanie – mobilna infrastruktura dronowa, której zadaniem będzie tworzenie automatycznych ortofotomap.
– Świat i technologia pędzą do przodu, wykonywanie pomiarów czy inspekcji na rozległych obszarach przemysłowych przez człowieka jest już marnotrawstwem pieniędzy i czasu. W ramach projektu udoskonalimy nasz system, w którym te procesy realizowane są w pełni autonomicznie przez drony, bez konieczności angażowania człowieka – mówi Vadym Melnyk, założyciel i prezes spółki Dronehub.

– Dodatkowo opracujemy niezwykle precyzyjne algorytmy, dzięki którym dron realizujący misję będzie mógł korzystać ze stacji dokującej, gdy ta będzie się poruszać i to z prędkością nawet 30 km/h. To kolejny krok w kierunku oszczędności czasu i optymalizacji procesów monitoringu czy inspekcji – dodaje Melnyk

© Rzeszowski Dronehub z dofinansowaniem z NCBR – rzeszow112.pl
Źródło: https://www.rzeszow112.pl/samorzad/2210-rzeszowski-dronehub-z-dofinansowaniem-z-ncbr

Polub i udostępnij