AktualnościPodkarpacieRzeszówSport

Rzeszowskie ekipy w nowym sezonie piłkarskim

Niedawno zakończył się sezon 2019/20 a już startują rozgrywki Ekstraklasy, 1 i 2 Ligi. Sezon 2020/21 będzie nad wyraz napięty oraz ciekawy. Rzeszowskie ekipy powoli przygotowują się do nowego sezonu. 

Apklan Resovia Rzeszów

Resovia Rzeszów
Resovia Rzeszów

Resovia Rzeszów, która awansowała do Fortuna I Ligi będzie rozgrywać mecze na Stadionie Miejskim, nie w Stalowej Woli, jak wcześniej zakładano. Do 30 września gotowe ma być oświetlenie na Stadionie Miejskim w Rzeszowie. Zmodernizowane ma zostać tak, by spełniało warunki rozgrywek w I lidze. Tym samym miasto nie musi starać się już o warunkową licencję na rozgrywki dla Resovii. PZPN opublikował cały terminarz rozgrywek, jednak na razie nie wiadomo, czy nie dojdzie w nim do pewnych zmian. Wszystko ze względu na prośbę władz Rzeszowa o zmianę terminarza. Przede wszystkim chodziło o to, aby pierwsze cztery wrześniowe spotkania Resovia rozegrała na wyjeździe. To miałoby umożliwić szybki remont oświetlenia na Stadionie Miejskim, dzięki czemu rzeszowianie mogliby od października rozgrywać swoje spotkania w Rzeszowie. 30 września Resovia zagra z Odrą Opole u siebie.

Strona Apklan Resovii Rzeszów: http://cwks-resovia.pl/

Terminarz: http://cwks-resovia.pl/2019/07/15/terminarz-domowych-meczow-apklan-resovii/

Stal Rzeszów

Stal Rzeszów
Stal Rzeszów

Ciekawie zapowiada się inauguracja sezonu dla Stali Rzeszów, która drugi rok z rzędu będzie grać w II lidze. Na stadion przy ul. Hetmańskiej przyjedzie Górnik Polkowice. Nie byłoby pewnie w tym nic specjalnego, gdyby nie to, że kilka dni temu, funkcję trenera pierwszego zespołu przejął Janusz Niedźwiedź, który przez 1,5 roku był trenerem Stali i świętował z nią awans do II ligi. Niedźwiedź rozstał się z rzeszowskim klubem właśnie po przegranym 1-2 meczu z Górnikiem Polkowice. Mecz ten odbędzie się 29 sierpnia o godzinie 15.00.

Strona Stali Rzeszów: https://stalrzeszow.pl/

Terminarz: https://stalrzeszow.pl/terminarz-meczow-domowych-stali-rzeszow/

FKS PGE Stal Mielec

Mateusz Matras
Mateusz Matras

Podobnie jak pozostałe podkarpackie ekipy, od kilku tygodni intensywnie przygotowuje się do sezonu 2020/21. Dodatkowo w ostatnich dniach zarząd klubu poinformował o podpisaniu nowych umów z kilkoma nowymi zawodnikami. Mowa tu o Krystianie Getingerze  i Mateusz Mak(przedłużenie umowy), Marcinem Flisem (ostatnio Sandecja Nowy Sącz) oraz Mateuszem Matrasem z Górnika Zabrze. Mielczanie sezon zainaugurują 23 sierpnia w Płocku w meczu z tamtejszą Wisłą. Jak zapowiadają władze klubu, Stal będzie robiła wszystko żeby utrzymać się w tym sezonie w Ekstraklasie.

Strona Stali Mielec: http://stalmielec.com/

Terminarz: http://stalmielec.com/?p=72894

Autor: Krauz Sebastian

Polub i udostępnij