AktualnościPodkarpacieSport

Stal Mielec po pierwszym treningu na boisku. Plan na okres przygotowawczy

Za Stalą Mielec pierwsze dwa dni okresu przygotowawczego przed rundą wiosenną PKO BP Ekstraklasy. Wczoraj odbył się pierwszy trening z piłkami na boisku.

Okres przygotowawczy rozpoczął się w środę od badań wydolnościowych. W czwartek z kolei piłkarze odbyli dwie jednostki treningowe – rano ćwiczyli na siłowni, a wieczorem – po raz pierwszy w 2022 roku – na boisku z piłkami.

Plan na najbliższe dni będzie podobny. W piątek i w sobotę piłkarze będą trenować jeden raz dziennie. Niedziela będzie dniem wolnym. Powrót do treningów w poniedziałek. Tego dnia oraz w środę odbędzie się po jednym treningu. Z kolei we wtorek i w czwartek drużyna będzie mieć po dwie jednostki treningowe.

Badania zostały przeprowadzone przez dr Bartosza Ochmanna, adiunkta w Katedrze Fizjologii i Biochemii na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

To jednak nie wszystko. – Dzisiaj rozpoczęliśmy wszystko od badań zawodników. Rano odbyły się pomiary tkanki tłuszczowej oraz masy ciała, a także badania krwi – poinformował Krzysztof Kapelan, trener przygotowania motorycznego PGE FKS Stal Mielec.

Zgrupowanie momentem kulminacyjnym

Głównym etapem przygotowań będzie zgrupowanie w Turcji. Bazą naszej drużyny ponownie będzie Kargıcak Goldcity Sport Complex, gdzie Stal spędzi łącznie 14 dni. Wylot na obóz planowany jest 15 stycznia, a powrót 29 stycznia.

W Turcji Stal rozegra trzy mecze kontrolne, a jej przeciwnikami będą:
– PFC Slavia Sofia (18.01)
– CSKA Sofia (21.01)
– FK Makedonija Gjorce Petrov (27.01)

Pierwszy mecz rundy wiosennej PKO BP Ekstraklasy Stal rozegra 5 lutego na Stadionie Miejskim w Mielcu, gdzie przeciwnikiem będzie Górnik Zabrze.

Roszady kadrowe

Choć okienko transferowe trwa już oficjalnie od kilku tygodni, to w przypadku Stali jest wyjątkowo spokojnie. Do tej pory ekipę z Mielca opuścił tylko Michał Gliwa, który zamienił Mielec na Sosnowiec. Z naszych informacji wynika również, że transfer Macieja Jankowskiego o Wieczystej Kraków to kwestia kilku dni. Wciąż nie wiadomo, jak potoczy się sprawa z Fabianem Piaseckim. Śląsk Wrocław od dłuższego czasu przekazywał, że planuje skrócić wypożyczenie swojego napastnika do Mielca (początkowo był on wypożyczony do końca roku). Sytuacja nie jest jednak taka oczywista, ponieważ Fabian Piasecki… nie chce wracać do Śląska, o czym kilka tygodni temu informował portal Weszło.

– Wykup Fabiana Piaseckiego ze Śląska Wrocław to byłaby kwota siedmiocyfrowa – powiedział niedawno Jacek Klimek, prezes PGE Stali Mielec. Zaznaczył jednak, że w tej kwestii bardzo liczy na sponsorów, którzy mogliby wspomóc Stal w tej sprawie.

Ogromnej liczbie piłkarzy Stali, kończy się również kontrakt. Mowa tu m.in. o Grzegorzu Tomasiewiczu, Krystianie Gettingerze, Mateuszu Żyro, Mateuszu Maku czy Rafale Strączku. Wiadomo już, że ten ostatni po sezonie opuści Stal i przeniesie się do mocniejszej ligi (najbardziej prawdopodobnym kierunkiem są Włochy). Prawdopodobnie po okresie przygotowawczym część z nich podpisze nowy kontrakt, ale wiele wskazuje na to, że Stal w następnym okienku transferowym przejdzie małą rewolucję.

Podsumowanie akcji Robię to #DlaSTALI Mielec

Akcja “Robię to #DlaSTALI Mielec” dobiegła końca, przyszedł więc czas na podsumowanie. W ramach akcji “Robię to #DlaSTALI Mielec” pieniądze na ratowanie klubu wpłaciło ponad 1000 osób. Łącznie zebrano 216 tysięcy 153 złote.

 

Źródło: https://www.rzeszow112.pl/wiadomosci/5627-stal-mielec-po-pierwszym-treningu-na-boisku-planu-na-okres-przygotowawczy

Polub i udostępnij