AktualnościPodkarpacieRzeszów

Święto WOT na Podkarpaciu w tym roku rodzinnie i na sportowo

W tym roku terytorialsi w całej Polsce świętowali uroczyście i bardzo aktywnie. Pierwszy rodzinny piknik sportowy WOTgames na Podkarpaciu odbył się w niedzielę na terenie Gminy Tryńcza i okazał się wielkim sukcesem. Sportowy piknik będący częścią obchodów tegorocznego Święta WOT odwiedziło ponad 2 tys. osób.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się strefy aktywnego spędzenia czasu wolnego zorganizowane przez żołnierzy dla dzieci oraz dorosłych. W poniedziałkowe popołudnie przy pomniku pamięci żołnierzy Armii Krajowej w Rzeszowie odbyły się również uroczystości upamiętniające 82. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego i Święta Wojsk Obrony Terytorialnej.

Na sportowo

Tegoroczne Święto Wojsk Obrony Terytorialnej zgodnie z zapowiedziami miało wymiar sportowej rywalizacji w szesnastu gminach w całej Polsce. Poza formalnym świętowaniem na Pl. Marszałka Piłsudskiego w Warszawie, podczas którego sztandary wojskowe wręczono kolejnym brygadom OT, terytorialsom w tym roku przyświecał cel promowania zdrowego i aktywnego stylu życia, poprzez zaangażowanie w pikniki sportowe mieszkańców lokalnych społeczności. Wspólnie  celebrowane święto WOT w Tryńczy, jak się okazało, zdecydowanie przypadło do gustu mieszkańcom Podkarpacia. Piękna pogoda, wspaniała rodzinna atmosfera oraz wiele ciekawych zadań wojskowych dla dzieci i dorosłych połączonych dobrą zabawą pozwoliło na świętować z nutą sportowej rywalizacji.

Rywalizowali wszyscy

Do sportowych zmagań najliczniej przystąpiły dzieci walczące w strefie „akademia terytorialsa”. W tej kategorii wszystkie pakiety startowe rozeszły się, jak przysłowiowe „świeże bułeczki”. Rodzice, opiekunowie i dorośli, chcąc dotrzymać kroku najmłodszym, nie mniej licznie przystąpili do udziału w strefie „wspaniała dwunastka” stawiając czoła już nieco trudniejszym, bardziej wymagającym konkurencjom sportowo-wojskowym.

W strefie „wspaniała dwunastka” emocje rosły z minuty na minutę. Pomiędzy całymi rodzinami, opiekunami, jak i wszystkimi obecnymi na miejscu dorosłymi uczestnikami tej strefy nawiązała się zdrowa sportowa rywalizacja. Podczas niektórych konkurencji, by osiągnąć jak najlepszy wynik, zawodnikom do wsparcia ruszały całe rodziny. Jak pokazała tegoroczna impreza WOTgames w Tryńczy, wydarzenia z nutką sportowej walki wyzwalają pozytywne emocje, ale też wzmacniają i cementują więzi rodzinne oraz integrują środowiska lokalne. Mimo sportowej rywalizacji, na pikniku z okazji Święta WOT, nie było przegranych – każdy uczestnik otrzymał w prezencie za wzięcie udziału w sportowych zmaganiach pakiet startowy, w którym znajdowały się pamiątkowe gifty.

 

Źródło: https://www.rzeszow112.pl/wiadomosci/4679-swieto-wot-na-podkarpaciu-w-tym-roku-rodzinnie-i-na-sportowo

Polub i udostępnij