AktualnościPodkarpacie

Tragiczny finał wypoczynku nad wodą

Tragicznie zakończył się wypoczynek nad wodą dla 28-letniego mieszkańca powiatu strzyżowskiego. Mężczyzna utonął w miejscowości Odrzechowa w Zalewie Sieniawskim. Policjanci apelują o rozwagę.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 17, w miejscowości Odrzechowa w powiecie sanockim. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna wypoczywał nad Zalewem Sieniawskim. 28-latek wszedł do wody aby popływać. W pewnym momencie, około 5 metrów od brzegu, zaczął tonąć. Świadkowie zdarzenia podjęli próbę ratowania mężczyzny. Na miejsce wezwane zostały służby ratownicze. Płetwonurkowie wydobyli z wody 28-letniego mieszkańca powiatu strzyżowskiego. Niestety jego życia nie udało się uratować. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.

To czwarty przypadek utonięcia podczas tegorocznego wakacyjnego wypoczynku w województwie podkarpackim.

-Słoneczna pogoda i wysokie temperatury sprawiają, że chętnie wypoczywamy nad wodą. Niestety przecenienie własnych umiejętności podczas kąpieli, czy nieostrożność, mogą doprowadzić do nieszczęścia. Policjanci apelują o rozsądek nad wodą. Pamiętajmy, że bezpieczna kąpiel jest możliwa tylko w miejscu do tego przeznaczonym, gdzie jesteśmy pod opieką ratownika! Nie pływajmy ani nie skaczmy do wody w miejscach, których nie znamy. Nigdy nie wchodźmy do wody po spożyciu alkoholu- mówią policjanci.

Źródło: https://www.rzeszow112.pl/wiadomosci/4231-tragiczny-final-wypoczynku-nad-woda

Polub i udostępnij