AktualnościPodkarpacieSport

Trudny wyjazd Wilków Krosno w pierwszej kolejce ligowej

Po przerwie zimowej do ścigania wracają Cellfast Wilki Krosno, które w sezonie 2021 będą rywalizować w eWinner 1 Lidze żużlowej. Rywalem beniaminka będzie jeden z faworytów do awansu, czyli ROW Rybnik.

Długo musieli kibice czekać na wznowienie rozgrywek ligowych w Polsce. W Niedzielę wielkanocną dojdzie do starcia dwóch drużyn, które odmienny sezon kończyły w zupełnie odmiennych nastrojach. ROW Rybnik jest spadkowiczem z PGE Ekstraligi który ubiegły sezon zakończył z raptem jednym zwycięstwem ligowym (na własnym owalu z ekipą z Gorzowa), wielokrotnie kompromitując się wynikowo. Wilki Krosno są natomiast beniaminkiem 1 Ligi. W ubiegłym sezonie nie zaznały one porażki i zgodnie z oczekiwaniami, awansowały na zaplecze najlepszej żużlowej ligi świata.

Obie ekipy mocno przebudowały się w okresie przygotowawczym. Z ROW-em Rybnik rozstali się: Woryna (Częstochowa), Lambert (Toruń), Nowacki (Gorzów), Szczepaniak oraz Lebiediew (obaj Krosno), Kłosok (Poznań), Milik (Zielona Góra). Do ekipy dołączyli natomiast: Flint, Gomólski (Gdańsk), Holta (Częstochowa), Jensen (Zielona Góra) oraz Trofimow (Lublin). Zmiana nastąpiła również na stanowisku szkoleniowca. Lecha Kędziorę zastąpił bowiem dobrze znany w środowisku żużlowym, Marek Cieślak. Na papieże, z Rybnika prezentuje się nie najgorzej, jednak o awans może być w tym sezonie naprawdę ciężko, ponieważ 1 Liga jest w tym sezonie wyjątkowo silna.

Ekipa z Krosna po awansie również była aktywna na rynku transferowym. Mimo udanego sezonu z zespołem pożegnali się: Tarasienko (Bydgoszcz), Karpow (Rzeszów), Krcmar (Poznań), Skorja (Landshut), Dróżdż (Rawicz), Jędrzejewski, Wieczorek, Sajdullin, Pickering. Dla wielu sympatyków, niespodzianką były rozstania z Tarasienką oraz Dróżdżem, którzy mieli wielki wkład w awans ekipy z Krosna. Do zespołu dołączyło jednak kilku klasowych zawodników: Lebiediew oraz Szczepaniak (obaj Rybnik), Ljung (Tarnów)
Jeleniewski (Łódź), Joergensen, Rydlewski (Toruń), Janik (Toruń) oraz B. Curzytek (ten dołączył do Wilków niedawno). Transfery Wilków Krosno prezentują się zatem naprawdę okozale i śmiało można zakładać, że w nadchodzącym sezonie, powalczą oni o coś więcej niż tylko utrzymanie. Szczególnie okazale prezentuje się transfer Petera Ljunga, o którym mówiło się, że może znów trafić do PGE Ekstraligi.

Patrząc na składy obu ekip oraz na to jakie mają aspiracje na nadchodzący sezon, możemy założyć, że najbliższy mecz pomiędzy nimi będzie dobrym i ciekawym widowiskiem. Mecz będzie rozgrywany bez kibiców, którzy w Rybniku zawsze gromadzili się w dużej ilości i kibicowali ROW-owi. W zespole Wilków zgodnie z oczekiwaniami dwóch byłych zawodników rybnickiej drużyny – Mateusz Szczepaniak i Andrzej Lebiediew. Ekipa z Rybnika przed startem rozgrywek nie zdecydowała się na żaden sparing. Krośnianie natomiast zmierzyli się z ekipą Włókniarza Częstochowa. Początek meczu 4 kwietnia (niedziela), godz. 14.

Awizowane składy

ROW Rybnik:
9. Siergiej Łogaczow;
10. Wiktor Trofimow;
11. Michael Jepsen Jensen;
12. Kacper Gomólski;
13. Rune Holta;
14. Przemysław Giera;
15. Mateusz Tudzież.
Trener: Marek Cieślak.

Cellfast Wilki:
1. Andrzej Lebiediew;
2. Daniel Jeleniewski;
3. Mateusz Szczepaniak;
4. Patryk Wojdyło;
5. Peter Ljung;
6. Aleks Rydlewski;
7. Bartosz Curzytek.
Trener: Ireneusz Kwieciński.

Przewodniczący Jury: Zbigniew Kuśnierski
Sędzia: Ryszard Bryła
Komisarz Toru: Tomasz Welc

Źródło: https://www.rzeszow112.pl/wiadomosci/2653-cellfast-wilki-krosno-wracaja-do-scigania

Polub i udostępnij