KulturaRzeszów

Wakacje z Teatrem „Przedmieście”

Zapoznać  się ze sztuką można już nie tylko w 4 ścianach teatru, ale podczas wakacji również w pięknym plenerze…

W sierpniu teatr „Przedmieście” zagra dla mieszkańców Rzeszowa na placu przed teatrem. Już 8 sierpnia o godzinie 20:00 aktorzy zaczynają spektakle takie jak „Kroniki Podwórkowe” oraz 22 sierpnia „Cirius Paradise”. A  wcześniej, 26 lipca  będzie można zobaczyć wielokrotnie nagradzaną „PODRÓŻ” o godzinie 19:00 w Polańczyku. Zapraszamy na nasze spektakle!

 

KRONIKI PODWÓRKOWE

teatr
Materiały prasowe

Znamy się od wielu lat. Razem pracujemy i tworzymy. Znamy się na wylot. A co by było gdybyśmy się spotkali 30 lat wcześniej. Jacy wtedy byliśmy? Jak wyglądaliśmy? Czy gralibyśmy razem w piłkę? Czy bawilibyśmy się razem w teatr, szukali skarbów, odkrywali wspólnie wielkie tajemnice?
Spektakl jest próbą cofnięcia się do naszej dziecięcej niewinności, naszego podwórka i marzeń. Krajobraz dzieciństwa pełen jest nie tylko sielskich wspomnień, ale też bólu, niespełnienia i gorzkiego smaku porażki. W tle tej historii przewijają się burzliwe lata 80., czarno – białe fotografie, pochody pierwszomajowe i cień Czarnobyla. To czas przełomu, niewidzialnego zagrożenia, zmian społeczno – politycznych, budującego się nowego świata. Droga między szkołą, podwórkiem a kościołem to miejsce naszych najważniejszych odkryć, przeżyć, doświadczeń, które wpływają na późniejsze życie.

 

Reżyseria: Aneta Adamska
Scenariusz: Aneta Adamska, Paweł Sroka, Maciej Szukała
Scenografia: Paweł Sroka
Muzyka: Wiktor Marut
Występują: Aneta Adamska, Paweł Sroka, Maciej Szukała

 

CIRCUS PARADISE

teatr
Materiały prasowe

Serdecznie zapraszamy na szalony i wesoły spektakl „Circus Paradise”. Wychodzimy do naszej publiczności z propozycją nieoczekiwaną, inną niż dotychczas. Przekształcamy nasz teatr w budę jarmarczną, a sami stajemy się trupą wędrownych komediantów, którzy bawią i wzruszają prostymi, a czasem absurdalnymi opowieściami o życiu. „Circus Paradise” wg „Parad” Jana Potockiego i  „Dekameronu” Giovanniego Boccaccia to szalone i wesołe widowisko pełne energii i niecodziennych sytuacji. Przedstawiamy Państwu dwie parady Hrabiego Potockiego ku uciesze gawiedzi, a także dwie opowieści z rubasznych i pełnych wigoru nowel Boccaccia. Zawiłe gry miłosne, liczne żarty sceniczne, gra słów i frywolny humor commedii dell’ arte ukazują nam prawdę o nas samych, o naszych słabościach i pragnieniach. Spektakl barwny i groteskowy, czasem oniryczny, czasem przewrotny, przedstawia niewątpliwie zabawne historie ludzkich namiętności. W tym karnawale zapraszamy na żywioł zabawy i śmiechu czystego, który tak jak wzruszenie i płacz ma magiczną moc oczyszczania. Śmiejemy się także z samych siebie wierząc że Państwo się tym śmiechem zarażą.

Reżyseria: Aneta Adamska

Muzyka: Jakub Adamski, Maciej Szukała
Występują: Aneta Adamska, Kinga Waleń,  Jakub Adamski, Paweł Sroka, Maciej Szukała

Bilety na spektakle sierpniowe można zakupić w teatrze i koszt ich wynosić będzie 20/30 zł. Wakacje spędźmy na zewnątrz napawając się sztuką i grą aktorską. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy!

 

Polub i udostępnij