AktualnościPodkarpacieSport

Wilki Krosno- czyli deklasacja

II Liga Żużlowa wystartowała w tym tygodniu, a wraz z nią dwa Podkarpackie zespoły, Wilki Krosno oraz Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe. Czy można wyobrazić sobie lepszy początek sezonu niż dwa efektowne zwycięstwa? Prawdopodobnie nie. RzTŻ swojego rywala zmiażdżył w piątek a Wilki Krosno, pokazały moc w dzisiejszym starciu z Metaliką Recycling Kolejarz Rawicz.

Faworyt wielu

Jeszcze przed sezonem większość ekspertów była zgodna, Wilki Krosno są faworytem bukmacherów do awansu szczebel wyżej. Podkarpacka ekipa bardzo mocno wzmocniła się przed tegorocznym sezonem. Klub zasilili między innymi Damian Dróżdż, Marcin Jędrzejewski, Mathias Thornblom czy Vadim Tarasenko. Są to nazwiska uznane, nie tylko na torach 2 ligowych. Efektownie prezentuje się formacja juniorska. Bartłomiej Kowalski oraz Patryk Wojdyło, bo o nich mowa, są to bowiem zawodnicy którzy ścigali się już na torach Ekstraligi. Występują oni w ramach gościa a wypożyczeni zostali odpowiednio z Włókniarza Częstochowa oraz Betardu Sparty Wrocław.

Skład Wilków można znaleźć pod adresem: https://wilkikrosno.pl/team-2020/

Z drugiej strony Rawiczanie

Ekipa gości natomiast, kontynuuje drogę, którą podąża już od jakiegoś czasu, czyli budowanie młodzieży. W składzie znalazło się 6 młodzieżowców, a skład uzupełnił doświadczony Damian Baliński. Drużyna z Rawicza, która współpracuje z Unią Leszno i daje szanse zawodnikom z którymi leszczynianie wiążą przyszłość. To wszystko sprawia, że ciężko nie kibicować temu projektowi.

Mecz bez historii

Co możemy powiedzieć o samym spotkaniu? Niewątpliwie mecz ten był jednostronnym widowiskiem. Doskonale świadczy o tym wynik. 64:26 to prawdziwy pogrom. Sam mecz nie był bardzo emocjonujący. O zwycięstwie bowiem, w większości przypadków, decydował start i dojazd do pierwszego łuku. ALE należy zaznaczyć, że kilkukrotnie, mogliśmy zauważyć mijanki na torze. Wpływ na to miał jednak przede wszystkim fakt, że Wilki Krosno posiadają piekielnie silną kadrę. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że mecz rozgrywany był w Krośnie a ze względu na pandemię, kluby nie mogły rozgrywać sparingów. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Wadim Tarasienko który zdobył 13 punktów. Natomiast w drużynie gości błyszczał tylko Jaimon Lidsey zdobywca 12 oczek. Przede wszystkim trzeba jednak docenić krośnieńskich juniorów, którzy zdobyli łącznie 13 punktów z dwoma bonusami. Dodatkowo Patryk Wojdyło nie dał się objechać żadnemu rywalowi. Innymi słowy, trzeba uznać transfery za bardzo udane, oraz pochwalić trenera Janusza Ślączkę za jego wybory personalne.

Punkty zawodników

Wilki Krosno Metalika Recycling Kolejarz Rawicz
Lp Zawodnik i punkty Lp Zawodnik i punkty
9 Marcin Jędrzejewski: 5+2 (1 1* 2* 1) 1 Damian Baliński: 4 (0 1 1 2 d)
10 Damian Dróżdż: 12 (3 2 3 1 3) 2 Keynan Rew: 3 (0 0 0 2 1)
11 Eduard Krcmar: 11+1 (3 3 2 1 2*) 3 Szymon Szlauderbach: 5 (2 1! 2 0 0)
12 Andriej Karpow: 10+2 (3 2* 1* 3! 1) 4 Anders Rowe: 1 (1 0 d 0)
13 Wadim Tarasienko: 13 (1 3 3 3 3) 5 Jaimon Lidsey: 12 ( 2 3 3 2 2)
14 Bartłomiej Kowalski: 6+1 (3 2* 1) 6 Krzysztof Sadurki: 1 (1 0 0 0)
15 Patryk Wojdyło: 7+2 (2* 2* 3) 7 Hubert Ścibak: 0 (0 – 0!)

Druga kolejka

Drugą kolejkę, oba podkarpackie kluby, będą rozgrywać na wyjeździe. Rozpocznie sie ona 7.08 br. Przed RztŻ-etem daleki wyjazd do Niemiec. Rzeszowianie zmierzą się tam z drużyną Wolfe Wittstock która w tym sezonie dołączyła do rozgrywek 2 Ligi Żużlowej. W tym przypadku, ciężko wskazać tak naprawdę faworyta. Ale dlaczego? Mianowicie, rzeszowianie są drużyną mocniejszą na papierze, pomimo rocznej nieobecności. Ale gospodarze mają potężny atut własnego toru, ponieważ żadna z drużyn nie miała jeszcze okazji tam się ścigać. Sprawia to, że mecz ten zapowiada się genialnie.

A co z Wilkami? Nasza druga drużyna też wybiera się w podróż na mecz wyjazdowy. Ich oponentami będzie drużyna OK Bedmet Kolejarz Opole, która w pierwszej kolejce poległa w meczu z drugą z naszych drużyn. Jednak w tym meczu, łatwiej wskazać faworyta. Mianowicie, naszą podkarpacką drużynę. Potem czekają nas wielkie derby Podkarpacie, na stadionie w Krośnie 14.8.2020.

Autor: Krauz Sebastian

Polub i udostępnij