AktualnościPodkarpacieSport

Włodzimierz Gąsior nadal trenerem mieleckiej Stali

Włodzimierz Gąsior pozostaje trenerem PGE FKS Stali Mielec. Szkoleniowiec podpisał roczny kontrakt z klubem.

Trener Włodzimierz Gąsior poprowadził PGE FKS Stal Mielec w ostatnich siedmiu spotkaniach poprzedniego sezonu. Drużyna pod jego wodzą grała dobrze, zdobyła 9 punktów i zapewniła sobie utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie.

– Jestem szczęśliwy, że mój klub – FKS Stal Mielec – utrzymał się w Ekstraklasie, że drużyna, która uczestniczyła w tym sezonie zrobiła wszystko, żeby utrzymać klub w najwyższej klasie rozgrywkowej. To jest zasługa w dużej mierze zawodników, bo oni są bezpośrednimi wykonawcami i oni zdobyli utrzymanie – podkreśla trener Włodzimierz Gąsior.

Nowy kontrakt trenera został podpisany na rok. – Mam nadzieję, że będzie to sezon nie o utrzymanie w lidze, ale będzie to sezon przede wszystkim progresji zespołu i z meczu na mecz będziemy chcieli grać jak najlepszą piłkę – mówi nasz szkoleniowiec.

Stal z licencją na grę w Ekstraklasie

PGE FKS Stal Mielec otrzymała licencję na grę w PKO BP Ekstraklasie w sezonie 2021/2022. Tym samym drużyna będzie występować w przyszłym sezonie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce.

19 maja 2021 roku Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrzyła odwołania Klubów Stal Mielec oraz KKS Kalisz od decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN.

W stosunku do Klubu FKS Stal Mielec Komisja postanowiła:

– przyznać licencję na rozgrywki Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym;

– utrzymać w mocy decyzję nieprzyznającą Klubowi licencji na rozgrywki Klubowe UEFA w związku z naruszeniem kryterium F.04;

– zobowiązać Klub do realizacji ugód zawartych z zawodnikami, w terminach wykazanych w przedmiotowych ugodach bez możliwości ich dalszego odraczania;

– nałożyć na Klub obowiązek zapłaty kwoty 15 000 zł za naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego.

 

Źródło: https://www.rzeszow112.pl/wiadomosci/3232-pko-bp-ekstraklasa-wlodzimierz-gasior-nadal-trenerem-mieleckiej-stali

Polub i udostępnij