AktualnościPodkarpacieRzeszówSport

Złoty i srebrny medal w pływaniu dla Dominiki Kulagi – studentki Collegium Humanum

Dominika Kulaga studentka psychologii w Filii Collegium Humanum w Rzeszowie podczas Zimowych Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego 2021 w pływaniu, które odbyły się w dniach 30-31 października br. na Dębickiej pływalni wygrała klasyfikację punktową OPEN i zdobyła tytuł najlepszego zawodnika.

Założycielka i zawodniczka Klubu Uczelnianego AZS Collegium Humanum trenująca na co dzień w klubie UKS FENIKS DĘBICA, podopieczna trenera Kacpra Fary, sięgnęła w konkurencjach indywidualnych po dwa złote medale na dystansie na 100 m stylem grzbietowym i 50 m stylem klasycznym broniąc tytuł Mistrzyni Podkarpacia. Jednocześnie zdobyła srebrny medal w konkurencji 50 m stylem grzbietowym uzyskując tytuł wicemistrzyni okręgu. W dorobku medalowym Dominiki znalazły się również dwa złote medale wywalczone w sztafetach, w konkurencji 4 x 50m i 4 x 100 m stylem zmiennym. Uzyskane wyniki dobrze prognozują przed zbliżającymi się Zimowymi Mistrzostwami Polski.