AktualnościPolityka

Kasprzak: Kosiniak-Kamysz zadba o emerytów

Obowiązkowe badania na koronawirusa personelu medycznego raz na dwa tygodnie. Wprowadzenie emerytury bez podatku. Odstąpienie od łączenia kopalń z energetyką – to tematy dzisiejszej konferencji prasowej posła na Sejm RP Mieczysława Kasprzaka z PSL-u. 

Pandemia koronawirusa w naszym kraju ciągle trwa. Nie ulega to jakiejkolwiek wątpliwości. Widzimy to na co dzień po ilości zakażeń podawanych przez Ministerstwo Zdrowia. A w ostatnich dniach możemy zaobserwować nieco wyższy wzrost zakażeń, nie tylko na Śląsku, ale i w innych regionach naszego kraju. Covid-19 szerzy się głównie w szpitalach, kopalniach, DPS-ach. Wzrost zakażeń widać także w naszym regionie, szczególnie w Jarosławiu i Rzeszowie, gdzie wybuchły nowe ogniska tej choroby. Pokazało to wyraźnie, że w wyniku nieprzestrzegania zasad sanitarnych można rozłożyć pracę całego szpitala na łopatki. Wobec takich wypadków Władysław Kosiniak-Kamysz postuluje obowiązkowe badania personelu medycznego raz na dwa tygodnie.

– To nie są duże koszty i to nie są duże wysiłki. Sytuacja w Jarosławskim szpitalu, sytuacja w Rzeszowskim szpitalu pokazała, że można rozłożyć cały szpital. Niedopuszczalne jest aby po całym szpitalu chodzili pacjenci , którzy są nosicielami koronawirusa, a takie sytuacje miały miejsce. Tego można uniknąć tylko trzeba przestrzegać procedur – tak o bieżącej sytuacji mówił poseł Kasprzak.

Drugim tematem poruszonym na konferencji była sprawa emerytów. Władysław Kosiniak-Kamysz już od kilku lat postuluje w tej dziedzinie wprowadzenie emerytur bez podatku czy ich waloryzację. Mówi także o wprowadzeniu emerytury po 35 latach pracy dla kobiet i 40 dla mężczyzn. Osoby będące w wieku emerytalnym, jeżeli zdecydują się na pracę, powinny być zwolnione z podatku dochodowego. Nie ma także mowy o powrocie do wyższego wieku emerytalnego. Wszystko fajnie i pięknie. Tylko należy pamiętać, że to on będąc ministrem w rządzie PO-PSL był jedną z głównych twarzy podwyższania wieku emerytalnego. I sam o tym mówił, że sytuacja jest wręcz konieczna. A chyba widzimy, że sytuacja demograficzna niewiele się zmieniła w przeciągu ostatnich lat, mimo wprowadzenia takich programów jak 500+.

– Sytuacja emerytów i rencistów pogarsza się z roku na rok, z miesiąca na miesiąc. Siła nabywcza naszych emerytur spada. Dzieje się tak pomimo różnych programów czy dodatków – tak o tej sytuacji mówił poseł Kasprzak.

Być może Władysław Kosiniak-Kamysz w tej kampanii odwiedzi jeszcze Podkarpacie.

Całą konferencję zobacz w poniższym filmie.

 

 

Polub i udostępnij