Zdrowie

Burmistrz Leżajska: Wyzdrowiał trzeci pacjent z COVID19 na Podkarpaciu!

„Wyzdrowiał trzeci, hospitalizowany z powodu zakażenia koronawirusem, pacjent, mieszkaniec powiatu leżajskiego” – informuje na swoich mediach społecznościowych Ireneusz Stefański – Burmistrz Leżajska

 

Dwa dni temu cieszyliśmy się, z przekazanych przez Dyrekcję Centrum Medycznego w Łańcucie, informacji o dwóch pacjentach, którzy jako pierwsi na Podkarpaciu pokonali zakażenie koronawirusem i opuścili łańcucki szpital. Tymczasem mamy już kolejne wyzdrowienie na Podkarpaciu!

Wczoraj Burmistrz Leżajska na swoim oficjalnym Facebooku potwierdził, że trzecia osoba uzyskała również wynik ujemny, po przeprowadzeniu podwójnych już testów na SARS-COVID19. Ministerstwo Zdrowia ani również Wojewoda Podkarpacki nie potwierdza oficjalnie tych doniesień. Nie znane są szczegóły pacjenta.

„Dodatkowo, u części mieszkańców Gminy Leżajsk zakażonych koronawirusem, którzy nie byli hospitalizowani, lecz przebywają w kwarantannie domowej, pierwsze testy również potwierdzają wyleczenie.” – dodaje Stefański.

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Medyk” w Leżajsku od dnia wczorajszego pracuje tak samo jak wszystkie pozostałe leżajskie przychodnie zdrowia. Również leżajski szpital wrócił do normalnej pracy.

„Proszę jednocześnie o to, aby nie wyciągać z tego zbyt pochopnych wniosków, że zagrożenia minęło – NIESTETY ZAGROŻENIE NADAL JEST OLBRZYMIE !!! ” – apeluje na swojej stronie Burmistrz Leżajska (pisownia oryginalna – przyp. redakcja).

Polub i udostępnij