Kultura

Corocznie uświetniali rezurekcję w Katedrze. Teraz zaśpiewali online

Katedralny Chór Chłopięco – Męski Pueri Cantores Resovienses   działający przy rzeszowskiej Katedrze, jak co roku, w dzień Wielkanocnej Niedzieli wykonał radosny utwór G. F. Händel`a – „Alleluja” z oratorium „Mesjasz” 1741. Tym razem trzydziestu chórzystów zaśpiewało utwór online.

Zamknięte świątynie uniemożliwiają wszystkim czynny udział w nabożeństwach. Tak też było z chórem, który od 1985 roku działa w Rzeszowie, a od 1993 roku przy rzeszowskiej Katedrze. Co roku, podczas uroczystej rezurekcji, chórzyści uświetniali ją radosnym „Alleluja” Händel’a. W tym roku dyrygent chóru Marcin Florczak zorganizował koncert online.  Sami posłuchajcie:

Wirtualny chór

Tradycyjnie jak co roku niech zabrzmi radosne "Alleluja"złożone z ponad 30 nagrań chórzystówKatedralny Chór Chłopięco – Męski Pueri Cantores ResoviensesG. F. Händel – "Alleluja" z oratorium "Mesjasz" 1741Do nagrania wykorzystano podkład:http://youtu.be/16wlEcoXLKE

Opublikowany przez Katedralny Chór Chłopięco – Męski Pueri Cantores Resovienses Sobota, 11 kwietnia 2020

 

Chór bierze także udział we wszystkich ważnych uroczystościach świeckich i kościelnych w Rzeszowie. Co roku występuje na imprezach z okazji świąt narodowych, jest częstym gościem na scenie Filharmonii Podkarpackiej, nagrywa dla radia i telewizji. Współpracuje także z Wydziałem Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, Filharmonii Podkarpackiej i Krakowskiej, Zespołem Szkół Muzycznych nr 1 i 2 w Rzeszowie, Wojewódzkim Domem Kultury w Rzeszowie, Teatrem Maska i innymi instytucjami kulturalnymi, samorządowymi i oświatowymi.

Polub i udostępnij