Zdrowie

Koronawirus. Poczta Polska nie chroni własnych pracowników?!

Premier zapowiada obowiązek używania masek chroniących usta i nos. Poczta Polska chwali się, że „wspiera logistycznie państwo”. Czy Poczta Polska chroni własnych pracowników?! Mieszkańcy Rzeszowa informują o listonoszach bez podstawowych zabezpieczeń. Jak to jest? Sprawdzamy!

-Moja mama była przestraszona po dzisiejszej wizycie listonosza – pisze nasz czytelnik. – Jest już starszą osobą, od miesiąca nie wychodzi z domu, a tu przychodzi  jakiś gościu z poczty polskiej bez maseczki, bez rękawic, staje obok niej, daje komputerek z plastikowym rysikiem. Co to jest!? – irytuje się pan Mariusz, czytelnik Portal Rzeszowski.

Próbowaliśmy się dziś dodzwonić do Poczty Polskiej na Asnyka w Rzeszowie, niestety nikt nie odebrał telefonu. Próbowaliśmy również uzyskać odpowiedzi na nasze pytania na oficjalnym profilu Poczty na Facebooku. Nasze pytania pozostały jednak bez odpowiedzi.

Czy Poczta Polska nie chroni własnych pracowników?! Kto, jak nie listonosze, oprócz medyków i innych zawodów specjalistycznych, jest najbardziej narażony na kontakt z potencjalnymi zarażonymi koronawirusem?! Listonosz, jako osoba zaufania publicznego powinien być chroniony przed zarażeniem siebie i innych! Poczto Polska! Medycy potrzebują środków ochronnych jak mało kto, ale nie możecie chwalić się dobroczynnością, jeśli nie potrafcie chronić własnych pracowników!

Czekamy na oficjalne stanowisko Poczty Polskiej. Jak tylko się pojawi, dokonamy aktualizacji tego tekstu.

Polub i udostępnij