Zdrowie

Koronawirus Podkarpacie. Bilans dnia 23 maja: 1 osoba zmarła, 1 osoba wyzdrowiała, nowy przypadek zakażenia

W dzisiejszych obydwu komunikatach Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała, iż  1 osoba zmarła, 1 osoba wyzdrowiała. Zanotowano również nowy przypadek zachorowania na COVID-19, to mężczyzna w sile wieku z powiatu leżajskiego, który został hospitalizowany.

W porannym komunikacie poinformowano o śmierci kolejnej, 35 już osoby. – Z przykrością informujemy, że w dniu 23 maja br. zmarł 84-letni pacjent Szpitala w Łańcucie – mówi  dr Adam Sidor Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Do szpitala w Łańcucie przyjęto mężczyznę w sile wieku, który pochodzi z powiatu leżajskiego. To 377 przypadek zdiagnozowany na Podkarpaciu.

Kolejna osoba,  która wyzdrowiała to mężczyzna w sile wieku z powiatu rzeszowskiego.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przebadano 16 400 próbek.

Dodatkowo inne komercyjne laboratoria (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) przebadały 3813 próbek pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 377 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2,  319 osób wyzdrowiało.  

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 14 osób, 2388 poddane jest kwarantannie, a w izolacji domowej przebywa 9 osób.

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest  14 osób.

Dodatkowo inne komercyjne laboratoria (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) przebadały 3813 próbek pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego.

Odnotowano  35 zgonów.

Polub i udostępnij