Zdrowie

Koronawirus Podkarpacie. Bilans dnia 27 maja: kolejne wyzdrowienia i zakażenia

W dzisiejszych obydwu komunikatach Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała, iż cztery kolejne osoby wyzdrowiały. Są też 2 nowe zakażenia, ale wytłumaczenie służb  sanitarnych jest tak zawiłe, że odsyłamy czytelników do oficjalnego komunikatu, który publikujemy w wyróżnieniu.

Kolejne 4 osoby, którwyzdrowiały to:

mężczyzna z powiatu jarosławskiego

mężczyzna z powiatu przemyskiego

mężczyzna z m. Tarnobrzeg

kobieta z powiatu tarnobrzeskiego

Informujemy również, że na terenie powiatu lubaczowskiego potwierdzono 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Ponieważ do zakażenia doszło na terenie województwa lubelskiego, w tym województwie trwa opracowanie ogniska i tam osoby te są wykazywane.

– mówi dr Adam Sidor Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratoriach na terenie województwa podkarpackiego przebadano 17 533 próby w tym:

  • laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 17 486 ;

  • laboratorium Diagnostyki Molekularnej, Cytogenetyki i Cytometrii – Szpital w Brzozowie – 47

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 31 osób, 1954 poddane jest kwarantannie, a w izolacji domowej przebywa osoby.

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 13 osób.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 378 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 326 osób wyzdrowiało. Odnotowano 35 zgonów.

Dodatkowo inne komercyjne laboratoria spoza województwa podkarpackiego w analogicznym okresie przebadały 5444 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 378 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 322 osób wyzdrowiało.

Odnotowano 35 zgonów.

Polub i udostępnij