Zdrowie

Kwarantanna na plebanii parafii św. Józefa w Rzeszowie. Proboszcz przebywa w szpitalu w Łańcucie!

 Rzecznik prasowy diecezji rzeszowskiej wydał oświadczenie dotyczące kwarantanny na plebanii parafii św. Józefa w Rzeszowie.

Poniżej treść komunikatu:

Decyzją Państwowej Inspekcji Sanitarnej siedmiu księży z parafii św. Józefa na osiedlu Staromieście w Rzeszowie zostało objętych kwarantanną. Ósmy ksiądz przebywa w szpitalu zakaźnym w Łańcucie.

Decyzją Państwowej Inspekcji Sanitarnej od 11 kwietnia 2020 r. siedmiu księży z parafii św. Józefa na osiedlu Staromieście w Rzeszowie zostało objętych kwarantanną. Ósmy ksiądz z pozytywnym wynikiem badania w kierunku koronawirusa przebywa w szpitalu zakaźnym w Łańcucie.

Objęci kwarantanną księża nie sprawują w kościele żadnej liturgii. Na ogłoszeniu wywieszonym na drzwiach kościoła duchowni informują, że będą odprawiać Msze św. według wyznaczonych na dane dni intencji w mieszkaniach na plebanii. Na ogłoszeniu znajduje się również prośba, aby osoby, które uczestniczyły w Mszy św. 4 kwietnia o godz. 11.30 zadzwoniły na numer 503 850 998.

W przypadku najpilniejszych spraw, których nie można odłożyć na później, np. organizacji pogrzebu, parafianie proszeni są o kontakt telefoniczny: tel. 17 861 17 42 (księża zorganizują opiekę duszpasterską korzystając z pomocy duchownych z dekanatu lub sąsiednich parafii).

W rozmowie telefonicznej przeprowadzonej 14 kwietnia ks. Mateusz Kowalski, wikariusz parafii  św. Józefa, prosił przekazać informację, że stan księdza przebywającego w szpitalu w Łańcucie powoli się poprawia, a wszyscy księża przebywający na kwarantannie czują się bardzo dobrze. (tn)

źródło: Diecezja Rzeszowska

Polub i udostępnij