Zdrowie

Liczba zakażonych szybko rośnie! Wyzdrowiała 5 osoba!

Liczba zakażonych szybko rośnie! Wyzdrowiała 5 osoba! Trzynaście nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu!

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono nowe zakażenia na Podkarpaciu. Obecnie ich liczba wynosi już 93. Koronawirusa zdiagnozowano u dwóch kobiet w sile wieku oraz młodego mężczyzny w powiecie tarnobrzeskim; u młodej kobiety i dziecka w powiecie strzyżowskim; u kobiety w sile wieku w powiecie jasielskim; u mężczyzny w sile wieku w powiecie krosnieńskim; u młodego mężczyzny z powiatu sanockiego; u dwóch starszych i jednego mężczyzny w sile wieku w powiecie niżańskim; u mężczyzny w sile wieku z powiatu leżajskiego oraz starszej kobiety z powiatu przeworskiego.

Wyzdrowiała kolejna piąta już osba. To kobieta z powiatu dębickiego w sile wieku, która przebywała w szpitalu w Dębicy, a od 19 marca w Szpitalu w Łańcucie. 

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 5681 osób, a 10644  poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 93 osób. Od początku  wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 2345  testów.

 

Polub i udostępnij