Gospodarka

Miliony złotych z tytułu ulg wskazane w zeznaniach PIT – trwa akcja rozliczeń PIT

Trwa akcja rozliczenia rocznego PIT. Podatnicy na Podkarpaciu złożyli już ponad pół miliona zeznań PIT. Podatnicy chętnie korzystają z różnego rodzaju ulg i odliczeń.

Jak co roku, podatnicy chętnie korzystają z różnego rodzaju ulg i odliczeń. W tym roku mogą skorzystać m.in. z ulgi rehabilitacyjnej, ulgi prorodzinnej, czy ulgi internetowej. Na stronie podatki.gov.pl w zakładce PIT podatnicy mogą uzyskać niezbędne informacje co do przysługujących ulg, sposobach ich obliczania i zasadach zastosowania.

W zeznaniach złożonych  w ciągu 2 miesięcy odnotowano, że łączna kwota odliczeń ulgi rehabilitacyjnej, z której skorzystali podkarpaccy podatnicy przekroczyła 160 mln złotych, a ulgi internetowej – ponad 8 mln złotych.
Największą kwotę łączną wykazaną w dotychczas złożonych zeznaniach PIT, bo około 260 mln złotych stanowi ulga prorodzinna, z której do tej pory skorzystano w 175 tys. zeznań podatkowych.

W tym roku z obowiązku rozliczenia (złożenia zeznania i wpłaty podatku) można wywiązać się do końca maja, a urzędy skarbowe ze względu na bezpieczeństwo sanitarne i czasowe ograniczenie dostępu do urzędów, zachęcają do zdalnego kontaktu z Krajową Administracją Skarbową i elektronicznego rozliczenia PIT. Więcej na podatki.gov.pl

Informację prasową przesłała

mł. aspirant Edyta Chabowska

rzecznik prasowy

Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej

Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie (biuro w Przemyślu)

Polub i udostępnij