Zdrowie

Ministerstwo Zdrowia: zmarło siedem kolejnych osób! Na Podkarpaciu cztery nowe przypadki!

Cztery nowe zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu! W Polsce aż 134 nowe zachorowania na COVID-19. Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia poinformowało aż o siedmiu nowych zgonach w Polsce. Są to: 75-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 94-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 80-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 87-letnia kobieta ze szpitala w Puławach, 59-letnia kobieta i 61-letni mężczyzna ze szpitala w Radomiu. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

Cztery nowe zdiagnozowane zakażenia na Podkarpaciu dotyczą dwóch powiatu: krośnieńskiego – starszego mężczyzny, który przebywa w szpitalu oraz mężczyzny w sile wieku, który poddawany jest kwarantannie; mieleckiego – młodego i starszego mężczyzny. Aktualnie hospitalizowanych jest 109 osób.

Od początku  wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 2510  testów.

Łącznie badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 104 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-COS-2, 6 osób wyzdrowiało. Odnotowano 3 zgony.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 4713 osób,  a 12 739  poddane jest  kwarantannie.  

Polub i udostępnij