Gospodarka

Podkarpacka KAS przekazała ponad 1400 litrów spirytusu na walkę z pandemią

Alkohol, który został zatrzymany podczas działań kontrolnych KAS, zostanie wykorzystany do przygotowania preparatów do dezynfekcji. Podkarpacka KAS przekazała już  ponad 1400 litrów alkoholu etylowego do walki z pandemią

Alkohol etylowy jest przekazywany instytucjom, które ze względu na specyfikę działania potrzebują dużych ilości środków dezynfekujących i jest wykorzystywany do dezynfekcji budynków, pomieszczeń i środków transportu.

Przekazany przez podkarpacką KAS alkohol został zatrzymany  podczas działań kontrolnych  i był przeznaczony do zniszczenia. Dzięki działaniom podjętym przez Izbę Administracji Skarbowej w Rzeszowie i Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy  w Przemyślu, teraz może posłużyć do przygotowania środków dezynfekcyjnych.

Możliwość użycia alkoholu do celów dezynfekcyjnych potwierdziły badania laboratoryjne, przeprowadzone w  Laboratorium Celno- Skarbowym Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu. Alkohol przekazany został na rzecz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie, która zajmie się jego dalszą dystrybucją do potrzebujących jednostek. Jak zaznacza Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie mł. insp. Grzegorz Skowronek: „Wsparcie bezpieczeństwa sanitarnego, jest istotnym elementem naszych działań obok zapewnienia bezpieczeństwa finansów naszego państwa oraz sprawnej obsługi międzynarodowego obrotu towarowego.”

Polub i udostępnij