Kultura

Poznaj tajniki filmu z warsztatami CamON.line!

Bez względu na to jakie jest twoje doświadczenie filmowe, czy mieszkasz w mieście czy z dala od niego, czy jesteś licealistą czy seniorem – jeśli pasjonuje cię film i chcesz poznać tajniki jego produkcji – warsztaty CamON w wersji online są dla ciebie!

W ramach projektu średnio raz w miesiącu od maja do października odbywają się spotkania z twórcami i ekspertami z branży filmowej. Wśród prowadzących warsztaty są m.in. Aneta Hickinbotham, producentka „Ostatniej Rodziny” i „Bożego Ciała”, montażysta powyższych filmów – Przemysław Chruścielewski, Radosław Ochnio – laureat Europejskiej Nagrody Filmowej za najlepszy dźwięk do obrazu „11 minut”, realizator dźwięku przy produkcji „”Kler”.

Spotkania mają formułę warsztatową, odbywają się w grupach maksymalnie 40 osobowych za pośrednictwem platformy Zoom i trwają jednorazowo od 4 do 6 godzin. Dedykowane są osobom mieszkającym, uczącym się lub pracującym w województwie Podkarpackim. Nabór do udziału odbywa się indywidualnie przed każdym spotkaniem. Informacje o terminach warsztatów znajdują się na profilu Facebook Podkarpackiej Komisji Filmowej (https://www.facebook.com/podkarpackiefilm/ )i na stronie https://www.podkarpackiefilm.pl/pl/edukacja/warsztaty-camon

 Najbliższe warsztaty on-line, poświęcone zasadom budowy scenariusza filmowego. Zajęcia pt. „Podstawy konstruowania opowieści” poprowadzi Artur Wyrzykowski, analityk opowieści. Warsztaty odbędą się w dniach 6-7 czerwca w godz. 9:00 – 16:00. Zapisy na zajęcia trwają do 5 czerwca.

Informacje i zgłoszenia: Katarzyna Mazurkiewicz, k.mazurkiewicz@podkarpackiefilm.pl, tel: 693 633 950.

Projekt „CamON.line” dofinansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci. W ramach zadania realizowane są także regularne zajęcia on-line dla członków grupy filmowej CamON. Organizatorem warsztatów jest Podkarpacka Komisja Filmowa.

 

(ip)

Polub i udostępnij