Gospodarka

Rewolucja! Profil zaufany potwierdzisz w rozmowie online z urzędnikiem!

W dobie epidemii koronawirusa państwo polskie przeżywa  istną rewolucję w cyfryzacji. Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło uruchomienie „tymczasowego profilu zaufanego”. Ma on być ważny do 3 miesięcy. Można go potwierdzić w rozmowie z urzędnikiem przez skype lub teams!

Na stronie https://www.gov.pl/web/gov/zaloz-profil-zaufany istnieje możliwość uruchomienia tymczasowego profilu zaufanego.

Na stronie Ministerstwa Cyfryzacji czytamy:

Tymczasowy profil zaufany, tak samo jak zwykły, pozwala załatwiać sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu. Za jego pomocą zalogujesz się do wielu portali, które udostępniają usługi dla obywateli w internecie i podpiszesz dokumenty elektroniczne. Sprawdź, dlaczego warto mieć profil zaufany.
Tymczasowy profil zaufany ma jednak krótszy termin ważności. Jest ważny tylko przez 3 miesiące i nie możesz samodzielnie przedłużyć jego ważności. Kiedy straci ważność, załóż zwykły profil zaufany.
UWAGA! Twój tymczasowy profil zaufany może zostać przedłużony automatycznie, jeśli w kraju będą nadal obowiązywać ograniczenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa.

Aby przeprowadzić rozmowę z urzędnikiem trzeba mieć urządzenie z dostępem do internetu i zainstalowany komunikator Skype lub Microsoft Teams.

Polub i udostępnij