GospodarkaPolska

Rząd chce stworzyć konkurencję dla Biedronki i Lidla

Ministerstwo Aktywów Państwowych ma w planach stworzenie państwowej sieci sklepów. Z zamiarem takich planów podzielił się w rozmowie z portalem Money.pl wiceminister tego resortu Artur Soboń. 

Sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych przedstawił plany resortu na najbliższe miesiące.  Pojawia się w nich min. stworzenie państwowej sieci sklepów spożywczych. Będzie ona współpracować z Państwowym Holdingiem Spożywczym, który zajmuje się kupowaniem towarów od rolników. Będzie to miało na celu zwiększenie marży dla polskich rolników. Także klient mógłby kupować taniej produkty.

Sieć sklepów byłaby uzupełnieniem dla działalności państwa na kilku rynkach w ramach przetwórstwa produktów rolno-spożywczych. Chcemy być obecni wszędzie, gdzie możemy zapewniać rentowność produkcji rolnikom w dłuższej perspektywie czasowej – mówił serwisowi money.pl Soboń.

Rząd ma także w planach kupowanie istniejących już sklepów, aby nie budować niczego od podstaw. Nie chciał jednak zdradzić którą sieć ma na myśli.

Polub i udostępnij