AktualnościGospodarkaPodkarpaciePolska

Szczyt Unii Europejskiej i polska kompromitacja

Jakiś czas temu, pisaliśmy o tym, że Parlament Europejski mocno rozważał odcięcie Polski, od Unijnych środków finansowych. Już wtedy, 6 polskich gmin zostało pozbawionych pieniędzy za haniebne „strefy wolne od LGBT”. Dziś, wszystko wskazuje na to, że Polska prędzej niż później, utraci wszelkie wsparcie. Dodatkowo, coraz więcej krajów, zaczyna odwracać się od naszego kraju (Holandia podjęła mdz. in. decyzję o zawieszeniu ekstradycji do Polski). 

Kolejna sesja plenarna

Posiedzenie Europarlamentu
Posiedzenie Europarlamentu

W dniach 14-17 września br. miała miejsce kolejna sesja parlamentarna w Brukseli. W biuletynie sesji plenarnej, zostały wyróżnione następujące punkty:

Biuletyn: https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/OJ-9-2020-09-14_PL.pdf

Poseł Jaki, czyli o tym, że czasem lepiej się nie odzywać

Europoseł Jaki
Europoseł Jaki

W Parlamencie Europejskim, od jakiegoś czasu znajduje się pewien europoseł PiS-u, Patryk Jaki. Na ostatnim posiedzeniu plenarnym, miał on być obrońcą PiS-owskiej racji stanu w Polsce. W dosadnym wystąpieniu mówił, że obecnie cokolwiek nie jest lewicowe, jest przyjmowane jako naruszenie praworządności. Europoseł zarzucał unijnym politykom, że nie przeszkadza im nowy pomnik Lenina w Niemczech, ale przeszkadza im obrona wartości rodzinnych. – Hańba! – podsumował. Już same te słowa, brzmią jak pewnego rodzaju żart i niewiedza europosła (zaznaczymy tylko, że w Polsce są bowiem nie tylko pomniki ale też i muzea Lenina). Ale to nie jest najważniejsze. Bo słuchając europosła Jakiego z jednej strony ma się wrażenie, że bardzo wierzy w to co mówił ale z drugiej czuje pewne zażenowanie jego wypowiedziami. Możemy jednak uznać, że jest to pewnego rodzaju norma, że członkowie klubu PiS, kompromitują się w Europie. Wiele osób w Polsce znów zwróciło uwagę nie na to, co mówił Patryk Jaki, ale jak to mówił.

„To, że dr Patryk Jaki po półtora roku w Europarlamencie nie nauczył się mówić przyzwoicie po angielsku i twierdzi np., że fundamentalną wartością jest wolność ekspresu czy też arogancja jaką przykrywa swoją głęboką niewiedzę. Szejm on ju Patryk!” (pisownia oryginalna – red.) – ironizował Bartosz T. Wieliński z „Gazety Wyborczej”.

Przekonywał on również, że w Polsce nie ma czegoś takiego, jak „strefy wolne od LGBT” i są one wymysłem aktywistów. Cóż, nie trzeba chyba tego zbytnio  komentować. Podsumowując, ciężko nie odnieść wrażenia, że Patryk Jaki, żyje w alternatywnej rzeczywistości, z dala od świata. Możliwe, że ma on tam swój własny domek, w którym mieszka z panem Markiem Jędraszewskim, który wymyślił ostatnio „ideologię singli” która podobno chce zniszczyć polskie rodziny. Zaznaczmy, że sam Jędraszewski jest przecież singlem, podobnie jak każdy duchowny w Polsce. Jaki z tego wniosek? Każdy może sobie sam dopowiedzieć….

Terry Reintke czyli jak bardzo jesteśmy w lesie

Terry Reintke
Terry Reintke

Terry Reintke należąca do niemieckich Zielonych, podczas dyskusji o sytuacji w Polsce, była pełna emocji. W swoim przemówieniu podkreśliła m.in., że sytuacja polskiego sądownictwa jest tragiczna. – 10 proc. polskich sędziów żyje w strachu, że może się spotkać z karami dyscyplinarnymi. Europosłanka odniosła się też do sytuacji osób LGBT+ w Polsce. Do tzw. stref wolnych od LGBT i nagonki na tę grupę społeczną, jaka płynie ze strony PiS i mediów publicznych. Na koniec Reintke zwróciła się do polityków PiS obecnych w PE. Powiedziała, żeby spojrzeli na nią i jej koleżanki, które są częścią społeczności LGBT.

Każdego tygodnia dostaję wiadomości, że prawa tych osób są łamane, że dochodzi do kolejnych napaści. Nie wiem, co im mówić, gdy powtarza się pytanie: kiedy UE w końcu zareaguje? – mówiła. I zaapelowała do Komisji Europejskiej o natychmiastową reakcję.
Nie jesteśmy ideologią, a ludźmi z krwi i kości i chcemy dokładnie tych samych, podstawowych praw, co inni. Wiem, że wy tak naprawdę też jesteś tego świadomi, przestańcie więc używać osób LGBT do realizacji waszej obrzydliwej agendy politycznej – podsumowała.

Posumowanie

Europarlament
Europarlament

Na koniec trzeba przyznać, że z niepokojem patrzymy na to, co dzieje się w Parlamencie Europejskim. Coraz lepiej bowiem widać, że PiS, w imię swojej polityki, jest gotowy zrobić wszystko, nie patrząc na konsekwencje. Wszystko wskazuje na to, że Polska prędzej niż później utraci środki Unijne.  Niepokojące jest również to, jak bardzo sojusz PiS-Kościół dzieli Polaków według własnych, wyimaginowanych i urojonych standardów. Godne uwagi jest również to, jak bardzo niekonsekwentny w swoich działaniach ten układ. Pamiętamy bowiem, jak przez ostatnie lata, PiS i Kościół atakowali Europę nazywając ją „zgniłym Zachodem”. Kiedy jednak, przez COVID-19 pojawiły się problemy, z płaczem polecieliśmy do tej złej Europy po pieniążki. Podobnie było po ogłoszeniu, ogromnej dziury budżetowej w nowej nowelizacji budżetu. No cóż, chyba musimy się przyzwyczajać do tego, że na arenie międzynarodowej, jesteśmy uznawani za takiego zwykłego chłopka kmiotka który gdy tylko dochodzi do głosu, kompromituje się i naraża na śmieszność.

Artykuł na temat dziury budżetowej: https://portalrzeszowski.info/olbrzymia-dziura-budzetowa-na-rok-2020/

Nasz artykuł, odnośnie ostatniej sesji plenarnej: https://portalrzeszowski.info/osad-bohatera/

Autor: Krauz Sebastian

Polub i udostępnij