Gospodarka

Szybkie zwroty nadpłat PIT. Podkarpacka KAS zwróciła już podatnikom 500 mln zł!

Do tej pory podkarpaccy podatnicy otrzymali już prawie 500 mln zł z tytułu nadpłaconego podatku PIT. W tym roku zeznania podatkowe PIT za 2019 r. można składać do 1 czerwca (31 maja to niedziela) bez żadnych konsekwencji.

W woj. podkarpackim, blisko 90 % złożonych do tej pory rozliczeń PIT, zostało przesłanych z wykorzystaniem usługi Twój e-PIT lub aplikacji e-Deklaracje.

W sumie do naszych urzędów, zarówno elektronicznie jak i papierowo wpłynęło ponad 630  tysięcy rozliczeń rocznych PIT.

 

Urzędy skarbowe systematycznie przelewają zwroty nadpłaconego podatku na konta podatników.

-Zwroty  traktujemy priorytetowo  i dokładamy wszelkich starań, żeby pieniądze wracały do podatników jak najszybciej. Do tej pory podatnikom, którzy już się rozliczyli, oddaliśmy 500 mln zł nadpłaconego podatku PIT. To kwota wynikająca z ponad 393 tysięcy złożonych zeznań podatkowych (dla porównania, w podobnym okresie ubiegłego roku, podkarpaccy podatnicy otrzymali ok. 450 mln złotych zwrotu nadpłat PIT, wynikających z ok. 370 tys. złożonych zeznań).

– mówi mł. aspirant Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Elektronicznie rozliczenie to nie tylko wygoda i bezpieczeństwo, ale także szybszy zwrot nadpłaconego PIT. Urząd ma na to maksymalnie 45 dni, podczas gdy termin zwrotu nadpłaty podatku w przypadku zeznań złożonych papierowo wynosi trzy miesiące.

Podatnicy z Podkarpacia chętnie korzystają także z różnego rodzaju ulg i odliczeń, wykazując do tej pory łącznie ponad 284 mln złotych  odliczeń z tytułu ulgi prorodzinnej, ponad 180  mln złotych z tytułu ulgi rehabilitacyjnej oraz ponad  9 mln złotych z tytułu ulgi internetowej – dodaje Edyta Chabowska.

 

Polub i udostępnij