Zdrowie

W Łańcucie powstało izolatorium!

Na terenie  województwa podkarpackiego powstało pierwsze – tzw. izolatorium – zlokalizowane w pobliżu szpitala jednoimiennego w Łańcucie, w Bursie – Szkolnym Schronisku Młodzieżowym. Obiekt ten otrzymał pozytywną opinię służb sanitarnych. Jego realizacja wynika z Rozporządzenia Ministra Zdrowia.

W izolatorium pacjenci będą mieć zapewnioną opiekę medyczną, a za pobyt tam zapłaci Narodowy Funduszu Zdrowia. W obiekcie, o którym mowa przygotowano 125 miejsc.

Do izolatorium będą kierowane osoby z podejrzeniem COVID-19, które czekają na swój wynik oraz takie, które mają wynik potwierdzony, a nie wymagają hospitalizacji. Stan zdrowia osób przebywających w izolatorium będzie monitorowany przez personel medyczny:

–  pielęgniarkę – przynajmniej dwa razy dziennie (kontrola stanu zdrowia pacjenta, pomiar parametrów)

 – lekarza, który wizytuje pacjenta na miejscu lub udziela teleporady medycznej (np. przez telefon)

– W  izolatorium pobierane będą także wymazy do badań na obecność koronawirusa. Podmiot pełniący funkcję izolatorium zapewnia 3 posiłki dziennie  dla osób w nim przebywających oraz systematyczną dezynfekcję pomieszczeń – poinformowała Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy Wojewody Podkarpackiego.

Polub i udostępnij