Zdrowie

Zmarło 5 kolejnych osób w Polsce! Przybyło chorych na Podkarpaciu!

Ministerstwo Zdrowia: „Mamy 59 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Potwierdzone przypadki dotyczą:
11 osób z woj. wielkopolskiego,
9 osób z woj. łódzkiego,
8 osób z woj. dolnośląskiego,
8 osób z woj. podlaskiego,
7 osób z woj. śląskiego,
7 osób z woj. podkarpackiego,
3 osób z woj. małopolskiego,
3 osób z woj. pomorskiego,
2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz
1 osoby z woj. lubelskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci pięciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 65-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, 61-letni mężczyzna i 77- letnia kobieta ze szpitala w Bolesławcu, którzy mieli choroby współistniejące oraz 56-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie i 58-letni mężczyzna ze szpitala w Koszalinie.”

Na Podkarpaciu przypadki nowych zakażeń odnoszą się wobec starszej kobiety z powiatu krośnieńskiego, starszego mężczyzny z powiatu leżajskiego, młodej kobiety i starszego mężczyzny z powiatu rzeszowskiego, mężczyzny w sile wieku z powiatu przeworskiego, mężczyzny i kobiety w sile wieku z powiatu dębickiego.
Wcześniej Sanepid poinformował także, że koronawirusa potwierdzono u mieszkańców powiatu ropczycko – sędziszowskiego i powiatu tarnowskiego (który leczony jest na terenie Sanepidu z Rzeszowa). Łącznie mamy 113 zakażonych na Podkarpaciu.

Polub i udostępnij