NGO

Zostało Ci jedzenia po świętach? Nie wyrzucaj!

Przed świętami większość piecze lub kupuje ciasta, robi sałatki, przygotowuje wędliny, zupy, obiady. W niejednym domu jedzenia potrafi być za dużo. Co jeżeli zostało Ci trochę jedzenia po świętach? 

Z propozycja, aby jedzenia, które nam zostaje, nie wyrzucać do śmieci wychodzi Stowarzyszenie Zupełne Dobro. W ramach swojej działalności organizacja prowadzi tzw. jadłodzielnię, czyli specjalne miejsce, gdzie możesz podarować innym żywność. „Lodówka foodsharingowa działa przy naszym Stowarzyszeniu codziennie i między 9 a 20 można przynieść do niej jedzenie. Najlepiej w słoikach albo jednorazowych naczyniach i opisane co to jest i kiedy było przygotowane, aby każdy wiedział co to za dobroci” – zachęcają organizatorzy. Możesz tak na prawdę zostawić wszystko, co Ci zostaje, pod warunkiem, że nie jest zepsute.

Stowarzyszenie Zupełne Dobro zachęca do wspólnego dzielenia się posiłkami nie tylko od święta. Ale to właśnie po świętach czy długich weekendach zostaje nam nadmiar jedzenia.

Lodówka zlokalizowana jest przy siedzibie Stowarzyszenia pod adresem ul. Szopena 59 w Rzeszowie (przy dawnym pubie”Kultura”).

Polub i udostępnij