KulturaPolityka

Afera Podkarpacka tłem najnowszego filmu Patryka Vegi!

-Wracamy do życia, wracam do kin. Już jutro (3.06.2020.) o 9. rano zaprezentuję wam zwiastun mojego najnowszego filmu, „Pętla” – zapowiedział w mediach społecznościowych Patryk Vega.

Nowy film Vegi powstał na motywach prawdziwych wydarzeń! Chodzi o tzw. aferą podkarpacką, czyli setki kompromitujących nagrań z udziałem biznesmenów i polityków zarejestrowanych ukrytymi kamerami w agencjach towarzyskich prowadzonych przez ukraińską mafię na Podkarpaciu. Interes miał być chroniony przez wysoko postawionego oficera Centralnego Biura Śledczego. Z aferą łączono również tajemniczą śmierć boksera Dawida Kosteckiego, który był jednym ze świadków w sprawie. Wg prokuratury Kostecki miał się powiesić na prześcieradle, leżąc pod kocem na pryczy w warszawskim areszcie.

Zdaniem twórców filmu, „Pętla” pokazuje prawdziwą historię siatki klubów nocnych kontrolowanych przez agenta CBŚP, która stała się elementem gry ukraińskich i rosyjskich służb specjalnych. Poprzez sekstaśmy z udziałem polityków, celebrytów, duchownych i innych znanych osób przestępcy mieli wpływać na rozwój swojego biznesu. Vega twierdzi, iż pozyskał do współpracy nie tylko wszystkich kluczowych uczestników tego procederu, ale również posiada oryginalne nagrania z ukrytych kamer!

Ani na profilu społecznościowym reżysera, ani w zwiastunie nie znajdujemy konkretnej daty premiery filmu. Wiemy jedynie, że  „Pętla” wkrótce znajdzie się w kinach.

Polub i udostępnij