Ciekawostki

Świat. Co tam się dzieje w tym Izraelu?! Dezynfekują ludzi?!

W internecie krąży filmik zatytułowany jako „dezynfekcja ortodoksów w Izraelu”. Na kopiach filmu, udostępnianych przez setki tysięcy internautów na różnych mediach społecznościowych, widać, że pracownicy służb pryskają jakimiś substancjami na ludzi, którzy zbierają się w miejscach publicznych. Zaciekawiła nas ta sytuacja – dziwna, odbijająca się szerokim echem.

Mieszkająca w Izraelu Liza Pochtarenko pisze – Nie wiem, jaka to jest sytuacja, ale to nie jest dezynfekcja, zdecydowanie nie. Jest to raczej demonstracja lub coś w tym rodzaju, tylko w tym przypadku można ich rozproszyć za pomocą armatki wodnej. Ani wojsko, ani policja nie zrobią tego wierzącym, nawet jeśli nas dopadną i nawet jeśli teraz dojdzie do pandemii. (tłumaczenie własne, przyp. redakcja)

 

Lizie wtóruje Tali Zion, który potwierdza: – Ten film nie ma nic wspólnego z koronawirusem, został nakręcony dawno temu.
Policja próbuje powstrzymać nielegalną demonstrację. W butlach jest woda. Nie dezynfekujemy ludzi w ten sposób. (tłumaczenie własne, przyp. redakcja)

Aby udowodnić manipulacje, zamieszczamy cały film:

 

 

Nie wierz w fake newsy! Nawet jeśli coś wygląda jak prawdziwe, sprawdź to! Niestety, nie tylko Żydzi, ale i różne grupy społeczne zostają poddawane nieobliczalnej skali hejtu!

Polub i udostępnij