OpiniePolityka

Dr hab. Minister Sprawiedliwości Marcin Warchoł kończy w słabym stylu? [Felieton]

Marcin Warchoł nie rozróżnia przepisów ogólnopolskich od lokalnych? Takie pytanie może nam się nasunąć po obserwacji ostatnich komentarzy Ministra Marcina Warchoła, a zarazem byłego kandydata na urząd prezydenta Rzeszowa.

Dyskusja o monorailu pod jednym z ostatnich artykułów na stronie facebookowej „Rzeszów112.pl” pokazała, że wiceminister sprawiedliwości dr hab. Marcin Warchoł nie wie, czym charakteryzują się przepisy odnośnie jednej z jego obietnic.

Podczas dyskusji można było zauważyć, że Pan Minister nie chętnie wypowiadał się na temat owych przepisów. Zaś po zapytaniu przez portal Rzeszow112.pl o to, czy przepisy przygotowane przez niego są dla całego kraju, czy tylko dla Rzeszowa, Pan Warchoł odpowiedział (tutaj cytat): „miasto będzie się „rozwijać” wg „wizji” nowego prezydenta, a wiec bez monoraila, którego odrzuciliście, wiec nie rozumiem Pańskich pytań”.

Czy aby na pewno jest to odpowiedź godna osoby, która zajmuje stanowisko ministerialne? Monorail od początku kampanii był jednym z „asów” Pana Marcina Warchoła. Jednakże dyskusja pokazała, że przegrane przez Ministra wybory w Rzeszowie są jednoznaczne z zaprzestaniem działania poselskiego na rzecz Podkarpacia i odwróceniem się od jego mieszkańców.

Tak pokazują komentarze, które Minister Warchoł zamieścił pod postem. Również styl wypowiedzi ministra, wobec mieszkańców Rzeszowa, którzy wyrazili się krytycznie wobec pomysłów Pana Ministra, jest agresywny. W komentarzach można zauważyć jak Minister nazywa mieszkańców „zabawnymi” oraz jak agresywnie zwraca do nieswoich wyborców (tutaj cytat): „zabawni jesteście . Dopiero wygraliście wybory , a zamiast iść do swojego wybranego idola , prosicie Warchoła o pomoc 😁👍„.

Uwagę w owym komentarzu zwraca zwrot „wybrany idol”, który ma być prześmiewczym oraz krytycznym określeniem obecnie wybranego prezydenta Konrada Fijołka. Przegrywać trzeba z honorem, tak jak to zrobiła Pani Wojewoda Ewa Leniart i pogodziła się z porażką. Niestety jak widać, Pan Minister Marcin Warchoł nie umie przegrywać oraz nie umie szanować wyborców innych, niż swoich.

 

Kacper Kowalski

Polub i udostępnij