Rzeszów

Nie ma go realnie, ale jest wirtualnie! Jarmark Święta Paniagi!

Jarmark regionalnych produktów to wieloletnia, coroczna tradycja Święta Paniagi. Po obu stronach ulicy 3 maja w Rzeszowie ustawiane są stragany, na których regionalni twórcy, rękodzielnicy, producenci regionalnych specjałów oferują Rzeszowianom swoje wiktuały. W tym roku z powodu ograniczeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa jarmark nie może się odbyć w tradycyjny sposób. Dlatego Estrada Rzeszowska jarmark Święta Paniagi przeniosła do internetu! 

Co trzeba zrobić, aby dokonać zakupu:

  1. Odwiedź wirtualną ulicę 3 Maja klikając w podany link: http://paniaga.estrada.rzeszow.pl/
  2. Obejrzyj asortyment wystawców.
  3. Sprawdź, w jaki sposób można dokonać zakupu u konkretnego wystawcy.
  4. Skontaktuj się z wybranym wystawcą i dokonaj zakupu.
  5. Odbierz przesyłkę i ciesz się towarem!

Do wyboru mamy 30 stoisk, na których znajdziemy m.in.  rękodzieła, obrazy i mód.

– Estrada Rzeszowska nie jest sprzedawcą oferowanych na platformie internetowej towarów oraz nie ponosi odpowiedzialności za działania wystawców/ sprzedawców towarów związane z realizacją sprzedaży. Za stan, legalność, jakość oferowanego towaru i jego dostarczenie odpowiada wyłącznie wystawca/sprzedawca – czytamy na stronie Estrady Rzeszowskiej. Estrada jest natomiast odpowiedzialna za przygotowanie graficznej strony przedsięwzięcia. – Estrada Rzeszowska we współpracy z firmą Proaktyw. Prace rozpoczęły się w kwietniu. Twórczynią wyglądu jest nasza graficzka, a stronę programował Mikołaj Zdzisłowicz – napisali do nas przedstawiciele Estrady Rzeszowskiej.

Święto Paniagi, czyli głównego miejskiego deptaka odbywa się corocznie dnia 3 maja, począwszy od 2003 roku. W ramach święta na ulicy 3 Maja oraz w jej okolicach przygotowywane są atrakcje kulturalne, rozrywkowe i muzyczne: koncerty, występy artystyczne, wystawy, pokazy, prezentacje, degustacje, warsztaty i zabawy dla dzieci. Tradycyjnie też odbywa się Jarmark Rękodzieła i Produktów Regionalnych, a imprezę rozpoczyna barwny korowód. Bogaty program imprezy sprawia, że w tym dniu cała ulica 3 Maja tętni życiem. Święto Paniagi jest doskonale znane mieszkańcom Rzeszowa i okolic, i co roku, niezależnie od pogody gromadzi na ulicy 3 Maja tysiące odwiedzających. Od kilku lat każda edycja Święta Paniagi ma swój motyw przewodni, związany z jednym z miast partnerskich Rzeszowa.

Polub i udostępnij