Rzeszów

#kidsHACK – zawody programowania i projektowania 3D rozwiązań dla Miasta Rzeszowa!

Gmina Miasto Rzeszów we współpracy z Spice Gears Academy Podkarpackie zaprasza do udziału w online hackathonie #kidsHACK dzieci z terenu Gminy Miasta Rzeszów w zawodach programowania i projektowania 3D rozwiązań dla Miasta Rzeszowa.

Głównym celem realizowanego działania jest promocja robotyki, nauk ścisłych i nowoczesnych technologii, jako szansy na najlepszą przyszłość dla młodych uczniów. Projekt skierowany jest do dzieci szkół podstawowych oraz ich nauczycieli. Ważnym elementem projektu jest zaangażowanie dzieci w prace nad poprawą, jakości życia w mieście – mówi Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura rzecznika UM Rzeszowa.

#kidsHACK odbędzie się w dniach: 27 – 28 maja 2020 r., – od godziny 10:00 STARTUJEMY z dziećmi w poszukiwaniu rozwiązań dla miast w kontekście pandemii – mówi Małgorzata Michalska z Urban Lab Rzeszów.

Każda drużyna składa się z 4 członków Zespołu (wiek 9-13 lata). Dzieci otrzymują role w celu wykonania zadania: konstruktora, kapitana, mówcy i grafika (może być wykonana praca rysunkowa).

Dzieci będą pracować z domów, wirtualnie połączą się w zespoły. Transmisje na żywo zapewnia Urban Lab – dodaje M. Michalska.

Obszar tematyczny hackathonu dotyczy podjęcia próby wypracowania z dziećmi uczestniczącymi w projekcie rozwiązań z tematyki bezpieczny Rzeszów – w poszukiwaniu rozwiązań związanych z pandemią. Jak świat się zmienił i jak dzieci chciałby go zmienić?

 

Współorganizatorzy #kidsHACK

Rzeszów Smart City

Szkoła Podstawowa nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia

Centrum Medyczne MEDYK

Polub i udostępnij