Zdrowie

Koronawirus Podkarpacie. Bilans dnia 28 maja: dwie osoby zarażone w lubelskim zakwalifikowane do podkarpackiego

W dzisiejszych obydwu komunikatach Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała, iż wyzdrowiała kolejna osoba, to kobieta z Przemyśla. Sanepid  odniósł się do wczorajszego zawiłego komunikatu i sprecyzował, że dwie  zarażone w województwie lubelskim osoby zostały zaliczone do statystyk województwa podkarpackiego. Mimo to systematycznie spada liczba osób zarażonych, pozostających pod nadzorem i w kwarantannie. Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 31 osób, 1859 poddane jest kwarantannie, a w izolacji domowej przebywa osoby – czytamy w komunikacie WSSE. 

Nawiązując do wczorajszego komunikatu, do statystyki województwa podkarpackiego doliczamy dwa nowe potwierdzone przypadki z powiatu lubaczowskiego (dwie kobiety: starsza i w sile wieku).

We wczorajszym komunikacie Sanepid podał, że wspomniane osoby zaraziły się koronawirusem, przybywając na terenie województwa lubelskiego. Stąd podkarpacki sanepid nie wiedział do statystyk, którego województwa zostaną przypisane. – Panie z Lubaczowa zaraziły się będąc w szpitalu w Tomaszowie Lubelskim na dializach – czytamy na forach społecznościowych.

Kolejna osoba, która wyzdrowiała to kobieta z m. Przemyśla.

Aktualne statystyki z województwa podkarpackiego na poniższej grafice:

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratoriach na terenie województwa podkarpackiego przebadano 17 740 prób.

Dodatkowo cztery inne laboratoria w analogicznym okresie przebadały 6203 próby pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 31 osób, 1859 poddane jest kwarantannie, a w izolacji domowej przebywa osoby.

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 15 osób.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 380 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 327 osób wyzdrowiało.

Odnotowano 35 zgonów.

.

Polub i udostępnij