Zdrowie

Koronawirus Podkarpacie. Bilans dnia 29 maja: dwa nowe zakażeni, jedna osoba wyzdrowiała

W dzisiejszych obydwu komunikatach Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała, iż wyzdrowiała kolejna osoba, to kobieta z powiatu kolbuszowskiego. Potwierdzono dwa nowe zakażenia. Kolejna osoba, która wyzdrowiała to kobieta z powiatu kolbuszowskiego – czytamy w komunikacie WSSE.

Od 30 maja br. zdaniem rządu będziemy już bardziej bezpieczni. Minister Zdrowia ogłosił koniec obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas poruszania się. O szczegółach kolejnego etapu odmrażania gospodarki pisaliśmy TUTAJ.

Sanepid ogłosił zarejestroanie nowego przypadku w powiecie brzozowskim, czyli na terenie gdzie od dawna nie było żadnego przypadku.

Dwa nowe potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 to:

mężczyzna w sile wieku z powiatu brzozowskiego,

mężczyzna w sile wieku z powiatu przemyskiego.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratoriach na terenie województwa podkarpackiego przebadano 18 099 prób.

Dodatkowo cztery inne laboratoria w analogicznym okresie przebadały 6514 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 34 osoby, 1787 poddane jest kwarantannie, a w izolacji domowej przebywa 4 osoby.

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 15 osób.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 382 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 328 osób wyzdrowiało.

Odnotowano 35 zgonów.

Polub i udostępnij