Rzeszów

Od 25 maja uczniowie wracają do rzeszowskich szkół

Od poniedziałku, 25 maja br. uczniowie klas I-III mogą uczestniczyć w zajęciach opiekuńczo–wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych. Będą również konsultacje dla uczniów klas VIII.

W środę w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której władze miasta przedstawiły wyniki ankiety dotyczącej zainteresowania rodziców powrotem ich dzieci do szkół, żłobków i przedszkoli. Na dzień 20 maja w naszych żłobkach jest 270 dzieci, a mamy prawie 400 miejsc – mówi Stanisław Sienko, wiceprezydent Rzeszowa.

Niecałe 17,7% rodziców zadeklarowało chęć powrotu ich dzieci do szkół podstawowych. Najwięcej chętnych było w Szkole Podstawowej nr 16 (52%). Natomiast w Szkole Podstawowej nr 34 na osiedlu Matysówka nie zgłosił się żaden uczeń.

Zajęcia w szkołach będą odbywały się na podstawie wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej. W klasie zgodnie z wytycznymi może przebywać jednocześnie 12 dzieci (w razie konieczności +2). Klasy będą łączone.

Świetlice czynne będą czynne od godz. 6:30 do 17:00. Dzieci, które będą uczestniczyły w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych, będą również korzystały z zajęć dydaktycznych, prowadzonych przez nauczycieli przebywających na miejscu. Natomiast te dzieci, które nie będą przychodzić do szkoły, nadal będą mogły korzystać z nauczania zdalnego.

Od przyszłego tygodnia będą również organizowane konsultacje nauczycieli z uczniami klas VIII. W tym przypadku zainteresowanie rodziców było znacznie większe, bo prawie 60% wyraziło chęć skorzystania z tej opcji. Konsultacje będą odbywały się w dwóch formach: na miejscu w szkole oraz zdalnie.

Dyrektorzy zorganizują osobne wejścia do szkół, tak żeby uczniowie klas I-III wchodzili innym wejściem, jak uczniowie klas VIII. Nauka będzie się obywać na różnych pietrach. Miasto nie przewiduje przeprowadzenia masowych badań wśród nauczycieli.

 

Polub i udostępnij