GospodarkaRzeszów

Ogłoszono przetarg na Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne [Wizualizacja]

Miasto Rzeszów ogłosiło przetarg na budowę Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Wartość inwestycji ma wynieść około 300 mln zł. Termin realizacji to sierpień 2023 r.

Mieszkańcy stolicy Podkarpacia czekali na tą decyzję już od wielu lat. Miasto miało różne koncepcje budowy RCK, nie zawsze zbieżne ze zdaniem PKP. Chodź wstępne porozumienie zostało zawarte już we wrześniu ubiegłego roku, to dopiero dzisiaj udało się dopiąć formalności. Władze miasta Rzeszowa, w porozumieniu z PKP i PKP Polskie Koleje Liniowe ogłosiły przetarg na realizacje inwestycji. Oferty można składać do 17 lipca br.

Inwestycja została podzielona na dwie części. W pierwszej kolejności wykonawca będzie musiał przebudować plac dworcowy przy ulicy Grottgera. Na placu powstaną perony autobusowe oraz  dwupozimowy parking podziemny. W ramach przebudowy ul. Grottgera do wykonania będzie rondo dwupasmowe na skrzyżowaniu ul. Grottgera i Asnyka oraz przebudowa jezdni ul. Grottgera.

W drugiej kolejności w systemie projektuj i buduj, zostanie przebudowany budynek samego dworca kolejowego. Zaplanowano przebudowę segmentu A i B budynków Dworca PKP, poprzez zmianę układu funkcjonalno-użytkowego. Będzie miało to na celu zwiększenie komfortu oraz poszerzenie możliwości dla podróżnych, którzy mają ograniczone możliwości poruszania się. Zostaną także stworzone nowe systemu teleinformatyczne. W podziemiach znajdą się kasy biletowe oraz system wyświetlający rozkład pociągów i autobusów.

W trakcie przebudowy działa będzie tymczasowy dworzec. Wykonawca zobowiązany będzie również do przeprowadzenia badań archeologicznych.

Pierwszy etap budowy ma zostać zakończony 31 sierpnia 2023 roku.

 

 

 

Polub i udostępnij