Rzeszów

„Podaruj maseczkę” – Akcja ustrzyckiej komendy Policji /VIDEO/

Walka z pandemią koronawirusa, to nasza wspólna sprawa. Od kilku dni, każdy z nas wychodząc z domu, musi mieć zakryty nos i buzię. Maseczki ochronne stały się niezbędne w codziennym życiu. Policjanci i pracownicy ustrzyckiej komendy postanowili przekazać maseczki dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Moczarach.

Ostatnie kilka tygodni, to trudny czas dla nas wszystkich. Tylko od naszej odpowiedzialnej postawy zależy, kiedy wrócimy do rzeczywistości, jaka była przed pandemią koronawirusa. Od 16 kwietnia obowiązuje zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej. Noszenie maseczek ochronnych stało się naszą codziennością. Policjanci oraz pracownicy ustrzyckiej komendy, oprócz realizacji swoich ustawowych obowiązków, postanowili czynnie włączyć się w walkę z wirusem i zostali inicjatorami akcji „Podaruj maseczkę„.

W tym celu zorganizowali zbiórkę pieniędzy, za które zakupili maseczki dla  pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Moczarach. Komendant Powiatowy Policji podinsp. Aleksander Szymaszek wręczył maseczki Dyrektorowi DPS Stanisławowi Leszedze.

Domy Pomocy Społecznej, to w tej chwili miejsca szczególnie narażone na możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zarażenie nim może mieć tragiczne skutki dla osób tam przebywających, dlatego okazane wsparcie zostało bardzo serdecznie przyjęte.

 

Źródło: Podkarpacka Policja

Polub i udostępnij