Rzeszów

Politechnika Rzeszowska z nowym rektorem

Uczelniane Kolegium Elektorów Politechniki Rzeszowskiej wybrało dziś nowego rektora uczelni. W latach 2020-2024 będzie nim  dr hab. inż. Piotr Koszelnik prof. PRz. Został on wybrany w pierwszej turze głosowania. 

– Uważam, że będę dobrym sternikiem okrętu Politechniki Rzeszowskiej po niewątpliwie trudnych wodach najbliższych lat – czytamy na stronie nowego elekta. 

Nowy Rektor Elekt podziękował za zaufanie i wybór. Swój głos na niego oddało 54 Elektorów na 100 możliwych. Podkreślił, że w swojej kadencji postara się nie zawieść oczekiwań społeczności akademickiej oraz będzie w dalszym ciągu ciężko pracować na rzecz uczelni. 

Prof. Koszelnik od początku swojej działalności naukowej jest związany z Politechniką Rzeszowską. Pracę naukową rozpoczął już na III roku studiów w ramach działań Koła Naukowego Chemików. Bezpośrednio po ukończeniu studiów rozpoczął pracę w charakterze asystenta w Zakładzie Inżynierii i Chemii Środowiska na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Rzeszowskiej. W 2003 roku obronił doktorat na Politechnice Lubelskiej, a następnie habilitację na Politechnice Warszawskiej. 

Głosowanie na nowego rektora zostało przeprowadzone w sposób zdalny z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej. W głosowaniu wzięło udział czterech kandydatów: dr hab. inż. Grzegorz Budzik, dr hab. inż. Piotr Koszelnik, dr hab. inż. Grzegorz Masłowski prof. PRz oraz prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp.

Polub i udostępnij