Ciekawostki

Pomyłki nauczycieli w „Szkole z TVP”!

W lekcji dla uczniów podstawówek, które transmituje TVP, nie brakuje błędów. Telewizja Polska – nieoficjalnie – tłumaczy, że za zawartość merytoryczną odpowiada MEN.

„Szkoła z TVP” rozpoczęła się w poniedziałek, 29 marca i dostępna jest na 4 kanałach: TVP Sport, TVP Rozrywka, TVP Historia i TVP 3. Skierowana jest do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych.

Teraz okazuje się jednak, że „Szkoła z TVP” zawiera też pomyłki nauczycieli. Np. wtedy, kiedy „nauczycielka – podając jako przykład bocianie gniazdo – próbuje wyjaśnić pojęcie średnicy koła, ale mylnie opowiada uczniom o jego obwodzie”.

Tym „z małych wsi, odciętym od internetu” można wciskać kit ? Że obwód to nie obwód tylko średnica, a liczby parzyste, bo pani z panią są parą to i 12 „jest parą”. Wciskanie kitu z błędami w paździerzowej oprawie za publiczne pieniądze – niby w czym to ma pomóc? W zajęciu mózgu głupotami? We wciskaniu głupoty – komentuje Aleksandra Pezda, dziennikarka i publicystka specjalizująca się w edukacji, autorka książki „Koniec epoki kredy”.

Telewizja Polska oficjalnie nie wypowiada się w sprawie poziomu lekcji. Nieoficjalnie – jak piszą wirtualnemedia.pl – wiadomo, że to Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowuje i wysyła do TVP kadrę nauczycielską, a publiczny nadawca udostępnia jedynie antenę. – W związku z tym pretensje dotyczące poziomu lekcji powinny raczej być kierowane pod adresem MEN, my naprawdę niewiele tutaj możemy – usłyszeli od osób z kręgu kierownictwa TVP.

(dziennik.pl)

Polub i udostępnij